Хүн амын тоо 2023 он
3,504,741
Халдварт өвчин 2024.05 сар
16,928
Халдварт бус өвчин 2024.05 сар
1,635,235

Сувилагч тусгай мэргэжилтний төгсөлтийн дараах сургалтад бүртгүүлсэн сувилагчдын анхааралд

2022/04/08

Бүртгүүлсэн сувилагч нар 2022.04.11-ны өдөр хуваарьт сургалт эрхлэх байгууллагын сургалтын албанд бүртгүүлнэ үү.

Эцэг/эхийн нэр

Нэр

Бүртгүүлсэн СЭБ

Сургалтын хөтөлбөр

1

Тодбаяр

Агиймаа

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

2

Мягмар

Адъяадулам

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

3

Отгонбаяр

Азбаяр

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Нярайн сувилахуй

4

Агваандугар

Азжаргал

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

5

Мөнгөнцэцэг

Азжаргал

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн сувилахуй

6

Пүрэв

Аззаяа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

7

Төрмөнх

Аззаяа

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Нярайн сувилахуй

8

Буянжаргал

Азот

Нийслэлийн шүд эрүү нүүрний төв

Нүүр амны сувилахуй

9

Асалбек

Айгерим

Хавдар судлалын үндэсний төв

Хавдрын сувилахуй

10

Тилекберген

Аймангүл

Гэмтэл согог судлалын үндэсний төв

Гэмтэл согогийн сувилахуй

11

Есентай

Айнур

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

12

Дамбий

Алимаа

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

13

Цогтбаатар

Алтанбагана

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

14

Батбаатар

Алтангэрэл

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

15

Пунсаллхагва

Алтанзул

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

16

Өлзийхутаг

Алтанзул

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Эх баригчийн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

17

Төмөртогоо

Алтанзул

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Гемодиализийн сувилахуй

18

Дамдин

Алтанзул

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

19

Амгаланбаатар

Алтанзул

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Халдварт өвчний сувилахуй

20

баатарчулуун

алтан-өлзий

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

21

Гансүх

Алтансүх

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

22

Загдаа

Алтантөгс

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

23

Пүрэв

Алтантуяа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй /мэргэжил дээшлүүлэх/

24

Аюуш

Алтантуяа

Орхон аймгийн Бүсийн оношилгоо эмчилгээний төв

Эрчимт эмчилгээний сувилахуй

25

Элдэв-Очир

Алтантуяа

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хүүхдийн сувилахуй

26

Нямсүрэн

Алтанцэцэг

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

27

Баваасүрэн

Алтанцэцэг

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

28

Гантөмөр

Алтанцэцэг

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуйн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

29

Төмөрбаатар

Алтанцэцэг

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хүүхдийн сувилахуй

30

Батсүх

Алтанчимэг

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Яаралтай тусламж /багийн эмч нарт/

31

Адъяа

Алтанчимэг

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Эх баригчийн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

32

Бямбаа

Амаржаргал

Хавдар судлалын үндэсний төв

Хавдрын сувилахуй

33

Бямбаа

Амаржаргал

Хавдар судлалын үндэсний төв

Хавдрын сувилахуй

34

Лхасүрэн

Амарзаяа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй /мэргэжил дээшлүүлэх/

35

Ганболд

Амартүвшин

Сэтгэцийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Сэтгэцийн эрүүл мэндийн сувилахуй

36

Жаргалсайхан

Амартүвшин

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Эх баригчийн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

37

Баяраа

Анужин

Зоонозын өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгал судлал

38

лувсанбалдан

анхзаяа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Яаралтай тусламж /багийн эмч нарт/

39

Мянганбаяр

Анхзаяа

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

40

нэргүй

Ариунаа

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

41

Баяндалай

Ариунаа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

42

Торгууд

Ариунаа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

43

Нацаг

Ариунбилэг

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

44

Манжилсүрэн

Ариунбуйр

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

45

Алтангэрэл

Ариунжаргал

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

46

Баярсайхан

Ариунзаяа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

47

Цэрэндорж

Ариунсайхан

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

48

Сүхбаатар

Ариунтуяа

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

49

дашдорж

ариунундрах

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

50

Мягмар

Ариунцэцэг

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

51

Жиенбай

Ахбота

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

Бат билэг

Аюушжав

Цус сэлбэлт судлалын үндэсний төв

Цусны техниогич

52

Молдава

Аянур

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

53

Жайлухан

Аянур

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

54

ГАНХУЯГ

БААСАНЖАРГАЛ

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуйн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

55

Бямбадаг

Баасанханд

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгал судлал

56

Сайнбаяр

Баатар

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Соронзон давтамжит дүрс оношилгоо судлал

57

Баттулга

Баатарсоёл

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

58

СОНОМ

БААТАРЦЭРЭН

Хавдар судлалын үндэсний төв

Хавдрын бүртгэл судлал

59

Энхтөр

Бадам

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

60

Чинбат

Бадамгарав

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Клиник биохими судлал

61

Чимэдраш

Бадамжав

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хүүхдийн сувилахуй

62

Батсайхан

Бадамлянхуа

"Амгалан амаржих газар" төрөлжсөн мэргэшлийн эмнэлэг

Нярайн сувилахуй

63

Галбасамба

Бадамлянхуа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

64

Бат-Очир

Бадамцэцэг

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

65

Лувсаншарав

Байгалмаа

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Жирэмсний хяналт /багийн эмч нарт/

66

Сайнжаргал

Байгалмаа

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Эх баригчийн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

67

Буяндэлгэр

Байгалмаа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

68

Буяндэлгэр

Байгалмаа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

69

Буяндэлгэр

Байгалмаа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлэг судлалаар мэргэжил дээшлүүлэх сургалтын хөтөлбөр

70

Хажид

Байгалмаа

Арьсны өвчин судлалын үндэсний төв

Арьсны сувилахуй

71

Ваань

Балжирмаа

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Бүртгэл мэдээллийн ажилтны мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

72

Дашням

Батбилэг

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн сувилахуй

73

цагаан-өвгөн

Батгэрэл

Нийслэлийн шүд эрүү нүүрний төв

Нүүр амны сувилахуй

74

Бямбаа

Батгэрэл

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Халдварт өвчний сувилахуй

75

бямбадорж

Батдолгор

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Эрчимт эмчилгээний сувилахуй

76

Элбэгсайхан

Батдулам

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

77

Шагдар

Батжаргал

Сэтгэцийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Сэтгэцийн эрүүл мэндийн сувилахуй

78

Баасансүрэн

Батжаргал

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

79

Норовшарав

Батзаяа

Арьсны өвчин судлалын үндэсний төв

Арьсны сувилахуй

80

Цэнцэн

Батзаяа

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэдрэлийн сувилахуй

81

Шатар

Батням

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Яаралтай тусламж /багийн эмч нарт/

82

Бямбасүрэн

Бат-Оргил

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Бичил амь судлал

83

Баттогоо

Бат-Оюун

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгал судлал

84

ХҮҮХЭН

БАТСҮРЭН

Зоонозын өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгал судлал

85

Галсанжамц

Баттөмөр

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Соронзон давтамжит дүрс оношилгоо судлал

86

Пүрэвжав

Баттуяа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Гемодиализийн сувилахуй

87

Батжаргал

Батцэцэг

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Эрчимт эмчилгээний сувилахуй

88

Энхтайван

Батцэцэг

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

89

Бямбаа

Батцэцэг

Зоонозын өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгал судлал

90

Бадамдорж

Батцэцэг

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

91

Даваадорж

Батцэцэг

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

92

Хүүхэн

Батцэцэг

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

93

Одгэрэл

Батцэцэг

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэдрэлийн сувилахуй

94

Содном

Батчимэг

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Нүдний сувилахуй

95

Чулуунбат

Батчимэг

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Оношилигооны дурангийн сувилахуй

96

Уртнасан

Батчимэг

Гэмтэл согог судлалын үндэсний төв

Гэмтэл согогийн сувилахуй

97

Нямаа

Батэрдэнэ

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Яаралтай тусламж /багийн эмч нарт/

98

Зардхаан

Бахатгүль

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Эх баригчийн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

99

Баяраа

Баянжаргал

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Гемодиализийн сувилахуй

100

Энх-Амгалан

Баянхишиг

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Эрчимт эмчилгээний сувилахуй

101

Мөнхбаатар

Баярбаясгалан

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

102

Очирпүрэв

Баярмаа

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Бүртгэл мэдээллийн ажилтны мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

103

Очирпүрэв

Баярмаа

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

104

Тэрбиш

Баярмаа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгал судлал

105

дэлэг

баярмаа

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

106

Баярсайхан

Баярмаа

Гэмтэл согог судлалын үндэсний төв

Гэмтэл согогийн сувилахуй

107

ГАЛБАДРАХ

БАЯРМАА

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

108

Буяннэмэх

Баярмаа

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

109

Отгон

Баярмаа

Хавдар судлалын үндэсний төв

Хавдрын бүртгэл судлал

110

Лхагва

Баярсайхан

Зоонозын өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгал судлал

111

Дэмбэрэлсүрэн

Баярсүрэн

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Гемодиализийн сувилахуй

112

Нэргүй

Баяртогтох

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

113

Баянмөнх

Баярхүү

Сэтгэцийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Сэтгэцийн эрүүл мэндийн сувилахуй

114

Батбаяр

Баярцэнгэл

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй /мэргэжил дээшлүүлэх/

115

Энхтайван

Баярцэцэг

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

116

Төмөрөө

Баярцэцэг

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

117

Түвшинтөгс

Бимэдэхгүй

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Клиник биохими судлал

118

Мандах

Болормаа

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

119

Батдорж

Болормаа

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

120

Цэрэндорж

Болормаа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгал судлал

121

Хаянхярваа

Болормаа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Нүдний сувилахуй

122

Баднаанямбуу

Болормаа

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

123

Чулуунбаатар

Болортунгалаг

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Халдварт өвчний сувилахуй

124

Сүхбат

Болортуяа

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

125

Батсайхан

Болортуяа

Зоонозын өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгал судлал

126

Ганболд

Болорцэцэг

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуйн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

127

Санжид

Болорчимэг

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

128

батцэнгэл

болор-эрдэнэ

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Оношилигооны дурангийн сувилахуй

129

Чойжамц

Больхүү

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

130

Молом

Буд

Гэмтэл согог судлалын үндэсний төв

Гэмтэл согогийн сувилахуй

131

Отгонбаяр

Булгамаа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Серологи судлал

132

Батмөнх

Булганзаяа

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэдрэлийн сувилахуй

133

Андрей

Булганчимэг

Орхон аймгийн Бүсийн оношилгоо эмчилгээний төв

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

134

Янжин

Булганчимэг

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй /мэргэжил дээшлүүлэх/

135

Чимэд

Буянаа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Халдварт өвчний сувилахуй

136

Шоогин

Буянжаргал

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

137

Бумчин

Буянжаргал

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Соронзон давтамжит дүрс оношилгоо судлал

138

Батбаатар

Буяннэмэх

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Диализийн техникчийн сургалт

139

Гантөмөр

Буянтогтох

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Гемодиализийн сувилахуй

140

Нэргүй

Буянхишиг

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

141

Банзрагч

Буянхишиг

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

142

Мягмар

Буянхишиг

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

143

Болормаа

Бүдээ

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Бичил амь судлал

144

Жаргалсайхан

Бүжинлхам

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хүүхдийн сувилахуй

145

Дорж

Бүжмаа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Гемодиализийн сувилахуй

146

Бат-Эрдэнэ

БҮРЭНЦЭЦЭГ

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

147

Гэндэнсүрэн

Бямбабаяр

Хавдар судлалын үндэсний төв

Хавдрын сувилахуй

148

Нарангэрэл

Бямбадалай

Зоонозын өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгал судлал

149

БАТМӨНХ

БЯМБАДОРЖ

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

150

Гэрэлбат

Бямбадулам

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

151

Эрдэнэбилэг

Бямбадэлгэр

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Бичил амь судлал

152

Эрдэнэбилэг

Бямбадэлгэр

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Бичил амь судлал

153

Дорждаваа

Бямбажав

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Эрчимт эмчилгээний сувилахуй

154

Ганболд

Бямбажаргал

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хүүхдийн сувилахуй

155

Дэлгэрцэцэг

Ганболд

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Жирэмсний хяналт /багийн эмч нарт/

156

Лхагвадорж

Ганганмөрөн

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

157

Ураанхай

Ганзаяа

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

158

гантулга

ганзаяа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуйн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

159

Адъяадолгор

Ганзориг

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй /мэргэжил дээшлүүлэх/

160

Бавуу

Ганзориг

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн сувилахуй

161

Бор

Гантөгс

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуйн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

162

Алтансүх

Гантулга

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

163

Бат-өлзий

Гантуяа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

164

Балданцэрэн

Гантуяа

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

165

Тогтохдалай

Гантуяа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуйн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

166

Лхагвасүрэн

Гантуяа

Зоонозын өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгал судлал

167

Бямбадорж

Гантуяа

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хүүхдийн сувилахуй

168

Саранбаатар

Гантуяа

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

169

Ганболд

Ганцэцэг

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

170

Батдорж

Ганцэцэг

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Эх баригчийн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

171

Лхагвасүрэн

Ганцэцэг

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Эх баригчийн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

172

Уламбаяр

Ганцэцэг

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Бүртгэл мэдээллийн ажилтны мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

173

Батмөнх

Ганцэцэг

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

174

Баатархүү

Ганчимэг

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

175

Самбуу

Ганчимэг

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

176

Уртнасан

Ганчимэг

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

177

Баатар

Гарамханд

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Дархлаа судлал

178

Серхан

Гүлзат

"Амгалан амаржих газар" төрөлжсөн мэргэшлийн эмнэлэг

Нярайн сувилахуй

179

Мөнхтөгс

Гүнсэнпэлмаа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

180

Шагдаржав

Гүррагчаа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Диализийн техникчийн сургалт

181

цэрэндорж

Гэрэлмаа

"Амгалан амаржих газар" төрөлжсөн мэргэшлийн эмнэлэг

Нярайн сувилахуй

182

Баярхүү

Гэрэлмаа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Оношилигооны дурангийн сувилахуй

183

Гансүх

Гэрэлмаа

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хүүхдийн сувилахуй

184

Оросоо

Гэрэлтуяа

Хавдар судлалын үндэсний төв

Хавдрын бүртгэл судлал

185

Маамаа

Гэрэлтуяа

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

186

Алтанхуяг

Даариймаа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Гемодиализийн сувилахуй

187

юмжаргал

даваа

Орхон аймгийн Бүсийн оношилгоо эмчилгээний төв

Эрчимт эмчилгээний сувилахуй

188

Чойжоо

Даваажаргал

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хүүхдийн сувилахуй

189

Цэрэнванжил

Даваажаргал

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Оношилигооны дурангийн сувилахуй

190

мижиддорж

давааням

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

191

Ганбат

Давааням

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

192

Энхтайван

Даваасүрэн

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Эрчимт эмчилгээний сувилахуй

193

Пүрэвчулуун

Даваацоож

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн сувилахуй

194

Содномдаржаа

Даланцэцэг

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Нүдний сувилахуй

195

Өлзийбаяр

Дариймаа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

196

Гантуяа

Дарханчимэг

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгал судлал

197

Лүсүүчогжиймаа

Дашмаа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Гемодиализийн сувилахуй

198

ЛХАМЖАРГАЛ

ДОЛГОРСҮРЭН

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

199

Луушваа

Должинсүрэн

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

200

Даваажанцан

Дорждулам

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хүүхдийн сувилахуй

201

Золзаяа

Дөлгөөн

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

202

Батхүү

Дуламрагчаа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Серологи судлал

203

Лхагвасүрэн

Дуламсүрэн

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

204

Дашдорж

Дуламсүрэн

Нийслэлийн шүд эрүү нүүрний төв

Нүүр амны сувилахуй

205

Гансүх

Дүүрэнжаргал

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

206

Наранхүү

Дүүрэнтөгс

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хүүхдийн сувилахуй

207

Гомбожав

Дэжидмаа

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

208

Чулуунзаяа

Дэжидмаа

Арьсны өвчин судлалын үндэсний төв

Арьсны сувилахуй

209

Ариунаа

Дэлгэрбаяр

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

210

Амгаланбаатар

Дэлгэржаргал

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

211

Амгаланбаатар

Дэлгэржаргал

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

212

Чулуунбаатар

Дэлгэрзаяа

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

нярайн сувилахуй мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

213

Дашдондог

Дэлгэрзаяа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Чих хамар хоолойн сувилахуй

214

Лхамсүрэн

Дэлгэрмаа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Оношилигооны дурангийн сувилахуй

215

Галсан

Дэнсмаа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгал судлал

216

Шагж

Дэнсмаа

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн сувилахуй

217

Батбаатар

Жавзандорж

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Гемодиализийн сувилахуй

218

Баасандорж

Жавзандулам

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

219

Баасандорж

Жавзандулам

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

220

болд

жавхлан

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн сувилахуй

221

Есентай

Жанар

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

222

Хуанбек

Жанаргүл

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

223

Гончигсүрэн

Жанчив

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Ангиограф судлал

224

Эрдэнэбаатар

Жаргалзаяа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

225

Аюуш

Жаргалсүрэн

Хавдар судлалын үндэсний төв

Хөнгөвчлөх эмчилгээний сувилахуй

226

Наранхуяг

Жаргал-эрдэнэ

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

227

Болдбат

Жүрмэд

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хүүхдийн сувилахуй

228

чоёндаваа

загдсум

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгал судлал

229

Доржсүрэн

Заяа

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

230

Баатар

Золжаргал

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Бүртгэл мэдээллийн ажилтны мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

231

Гүндсамбуу

Золжаргал

Гэмтэл согог судлалын үндэсний төв

Гэмтэл согогийн сувилахуй

232

Цэндпүрэв

Золжаргал

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

233

Сэрвэд

Золжаргал

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн сувилахуй

234

энхболд

золзаяа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Халдварт өвчний сувилахуй

235

даваадорж

золзаяа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

236

Гантулга

Золтуяа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Клиник биохими судлал

237

Гантөмөр

Зоригттөгөлдөр

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Халдварт өвчний сувилахуй

238

ГАНТУЛГА

ЗУЛБАЯР

"Амгалан амаржих газар" төрөлжсөн мэргэшлийн эмнэлэг

Нярайн сувилахуй

239

МЯГМАР

ИХТАМИР

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

240

Даваажав

Ичинхорлоо

Орхон аймгийн Бүсийн оношилгоо эмчилгээний төв

Эрчимт эмчилгээний сувилахуй

241

Бямбажав

Ичинхорлоо

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Бичил амь судлал

242

ТӨКЕН

КҮЛЖАН

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

243

Батцогт

Лхагвабаяр

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Диализийн техникчийн сургалт

244

ДАШБЯМБА

ЛХАГВАДУЛАМ

"Амгалан амаржих газар" төрөлжсөн мэргэшлийн эмнэлэг

Нярайн сувилахуй

245

Минжүүрсүрэн

Лхагважаргал

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Гемодиализийн сувилахуй

246

Мөнхбат

Лхагвамаа

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

247

Батжаргал

Лхагвасүрэн

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Гемодиализийн сувилахуй

248

Баттөр

Лхагвасүрэн

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Чих хамар хоолойн сувилахуй

249

Алтанзул

Лхагвасүрэн

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

250

Баатархүү

Лхагвасүрэн

Эмгэг судлалын үндэсний төв

Эд судлалын техникч

251

Найданпүрэв

Лхагвацэнд

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн сувилахуй

252

Дамдинбазар

Лхагвацэцэг

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

253

Түмэнболд

Лхамдулам

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэдрэлийн сувилахуй

254

Ганбат

Лхамдэгд

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

255

Болдбаатар

Лхамсүрэн

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн сувилахуй

256

надмид

лхамцоо

Хавдар судлалын үндэсний төв

Хавдрын бүртгэл судлал

257

монгол

майнбаяр

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

258

Ганболд

Майцэцэг

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Эх баригчийн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

259

Пүрэвхүү

Манлайбаатар

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Дархлаа судлал

260

Цагаанөвгөн

Марал

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

261

Толя

Март

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Эрчимт эмчилгээний сувилахуй

262

Жанцан

Минжмаа

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

263

Бадамжав

Мөнгөнцэцэг

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

264

Чимэддэлэг

Мөнгөнцэцэг

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

265

Эрдэнэбат

Мөнхгэрэл

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Серологи судлал

266

Раднаа

Мөнхзаяа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Эрчимт эмчилгээний сувилахуй

267

Ганбаатар

Мөнхзаяа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

268

Намсрайжав

Мөнхзаяа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Халдварт өвчний сувилахуй

269

баттулга

мөнхзул

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

270

Мөнхбаатар

Мөнхзул

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

271

Мөнхжаргал

Мөнхзул

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Гемодиализийн сувилахуй

272

Пүрэвжав

Мөнхзул

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

нярайн сувилахуй мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

273

Долгор

Мөнхзул

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгал судлал

274

Энхбаатар

Мөнхнасан

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Соронзон давтамжит дүрс оношилгоо судлал

275

Доржхорлоо

Мөнхсайхан

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Оношилигооны дурангийн сувилахуй

276

Бат-Өлзий

Мөнхсолонго

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Халдварт өвчний сувилахуй

277

Сүрэнцоо

МӨНХСЭЛЭНГЭ

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

278

Баярсайхан

Мөнхтамир

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн сувилахуй

279

Баттэрбиш

Мөнхтуул

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

280

Төмөрбат

Мөнхтуул

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

281

Сүхбаатар

Мөнхцэцэг

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

282

Доржсүрэн

Мөнхчимэг

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

283

мөнхтуяа

мөнхчимэг

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Эрчимт эмчилгээний сувилахуй

284

Цэвээндорж

Мөнхчулуун

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

285

Балжинням

Мөнх-Эрдэнэ

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

286

Аавхүү

Мөнх-Эрдэнэ

Сэтгэцийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Сэтгэцийн эрүүл мэндийн сувилахуй

287

Саранхүү

Мөнх-эрдэнэ

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

288

Заяат

Мэндсайхан

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

289

Далхаа

Мягмар

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Оношилигооны дурангийн сувилахуй

290

Болд

Мягмаротгон

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

291

Паламцоо

Мягмарсүрэн

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Клиник биохими судлал

292

Отгонбаатар

Мягмарсүрэн

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

293

Чагнаадорж

Мягмархорлоо

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Оношилигооны дурангийн сувилахуй

294

Бор

Мягмарцэцэг

Гэмтэл согог судлалын үндэсний төв

Гэмтэл согогийн сувилахуй

295

Хишигтогтох

Навчаа

Хавдар судлалын үндэсний төв

Хавдрын бүртгэл судлал

296

Лхагвасүрэн

Надмидцэрэн

Хавдар судлалын үндэсний төв

Хавдрын бүртгэл судлал

297

Лхагвасүрэн

Надмидцэрэн

Эмгэг судлалын үндэсний төв

Эд судлалын техникч

298

Эрдэнэ

Намжилмаа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн сувилахуй

299

Батдорж

Намуунаа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

300

Батболд

Нандинцэцэг

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Эрчимт эмчилгээний сувилахуй

301

Баттулга

Нандинцэцэг

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

302

Лхагва

Нандинцэцэг

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Өрхийн сувилахуй

303

Мөнгөнгадас

Нандинцэцэг

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгал судлал

304

Цэдэнбал

НандинЭрдэнэ

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Халдварт өвчний сувилахуй

305

Даш

Наран

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

306

Алтанчулуун

Наранбаяр

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Гемодиализийн сувилахуй

307

Батбаяр

Нарангэрэл

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Халдварт өвчний сувилахуй

308

Ганхуяг

Нарангэрэл

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Нүдний сувилахуй

309

ДАРЪЯА

НАРАНТУЯА

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Серологи судлал

310

Норовбанзад

Нарантуяа

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хүүхдийн сувилахуй

311

Норовбанзад

Нарантуяа

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хүүхдийн сувилахуй

312

Дашдэндэв

Наранцэцэг

Хавдар судлалын үндэсний төв

Хавдрын бүртгэл судлал

313

Дондог

Наранцэцэг

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

314

Дагва

Наранчимэг

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Эрчимт эмчилгээний сувилахуй

315

Даваадүүрэн

Нармандах

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

316

Доржравдан

Нармандах

Зоонозын өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгал судлал

317

Баянмөнх

Насанжаргал

Орхон аймгийн Бүсийн оношилгоо эмчилгээний төв

Эрчимт эмчилгээний сувилахуй

318

Ганбаатар

Насанжаргал

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хүүхдийн сувилахуй

319

Насандорж

Насанцэцэг

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хүүхдийн сувилахуй

320

Жигжидсүрэн

Нинжбадгар

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

321

Энхбат

Номин

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хүүхдийн сувилахуй

322

ганбаатар

номин

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

323

Хоролсүрэн

Номин

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

324

Чинбаатар

Номин

Эмгэг судлалын үндэсний төв

Эд судлалын техникч

325

Алтансувд

Номинцэцэг

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

326

Мөнхбат

Номинчимэг

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн сувилахуй

327

Бямбаа

Номинчимэг

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Гемодиализийн сувилахуй

328

Энхзаяа

Номин-Эрдэнэ

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

329

Цогтбаатар

Номин-Эрдэнэ

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуйн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

330

Төвсанаа

Норовбанзад

Арьсны өвчин судлалын үндэсний төв

Арьсны сувилахуй

331

Батчулуун

Норовсүрэн

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

332

Нацагдорж

Норовцэрэн

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

333

Серик

Нурболат

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Оношилигооны дурангийн сувилахуй

334

Болоож

Нэргүй

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгал судлал

335

пүрэвжав

нэргүй

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Гемодиализийн сувилахуй

336

Ганзориг

Ням

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Эх баригчийн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

337

Баярсайхан

Нямбаяр

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Эх баригчийн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

338

Баярсайхан

Нямбаяр

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

339

Мөнхдалай

Нямгэрэл

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хүүхдийн сувилахуй

340

Батсүх

Нямзул

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хүүхдийн сувилахуй

341

ГҮРБАЗАР

НЯМСҮРЭН

"Амгалан амаржих газар" төрөлжсөн мэргэшлийн эмнэлэг

Нярайн сувилахуй

342

Батчулуун

Нямсүрэн

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Эх баригчийн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

343

Лхайжав

Нямханд

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Эрчимт эмчилгээний сувилахуй

344

Бадарч

Нямхишиг

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Эх баригчийн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

345

Мэнтэгсүрэн

Нямхүү

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуйн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

346

НЯМДОРЖ

НЯМЦЭЦЭГ

"Амгалан амаржих газар" төрөлжсөн мэргэшлийн эмнэлэг

Нярайн сувилахуй

347

Баттулга

Нямцэцэг

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Гемодиализийн сувилахуй

348

Одонхүү

Одбаяр

Гэмтэл согог судлалын үндэсний төв

Гэмтэл согогийн сувилахуй

349

Дэлгэрэх

Одбаяр

Хавдар судлалын үндэсний төв

Хавдрын сувилахуй

350

Тогоонтөмөр

Одгэрэл

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

351

Банзрагч

Одмаа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Халдварт өвчний сувилахуй

352

Ганбат

Одмаа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

353

Хас

Одонгарав

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Яаралтай тусламж /багийн эмч нарт/

354

Пүрэвжав

Одончимэг

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хүүхдийн сувилахуй

355

Дашдорж

Олзбат

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

356

Рагчаа

Оргилмаа

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

357

Алтанхуяг

Орломсүрэн

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй /мэргэжил дээшлүүлэх/

358

Буянтогтох

Отгонбат

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй /мэргэжил дээшлүүлэх/

359

Нацагдорж

Отгонбаяр

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуйн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

360

Пүрэвхүү

Отгонбилэг

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

361

Буянтогтох

Отгонболь

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Эрчимт эмчилгээний сувилахуй

362

Цогтбаяр

Отгонбямба

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

363

Ойдов

Отгондаваа

Сэтгэцийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Сэтгэцийн эрүүл мэндийн сувилахуй

364

Жамбал

Отгонжаргал

Хавдар судлалын үндэсний төв

Хавдрын бүртгэл судлал

365

Михлай

Отгонжаргал

Хавдар судлалын үндэсний төв

Хавдрын бүртгэл судлал

366

Жаваа

Отгонжаргал

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Эрчимт эмчилгээний сувилахуй

367

Чойдон

Отгонжаргал

Гэмтэл согог судлалын үндэсний төв

Гэмтэл согогийн сувилахуй

368

Чулуунбаатар

Отгонзаяа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Эрчимт эмчилгээний сувилахуй

369

Ядам

Отгонзаяа

Хавдар судлалын үндэсний төв

Хавдрын бүртгэл судлал

370

Пүрэвсүрэн

Отгонсүрэн

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Эрчимт эмчилгээний сувилахуй

371

Дамдинжав

ОТГОНТУНГАЛАГ

Арьсны өвчин судлалын үндэсний төв

Арьсны сувилахуй

372

насан

отгонтуул

Хавдар судлалын үндэсний төв

Хөнгөвчлөх эмчилгээний сувилахуй

373

Лханаа

Отгонтуяа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

374

Бирдаан

Отгонтүвшин

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн сувилахуй

375

Мөнхбат

Отгонцэцэг

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

376

Бямбаа

Отгонцэцэг

Сэтгэцийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Сэтгэцийн эрүүл мэндийн сувилахуй

377

Дондог

Отгончимэг

Хавдар судлалын үндэсний төв

Хавдрын бүртгэл судлал

378

Батбаяр

Отгончимэг

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

379

Бат-Очир

Отгончимэг

Арьсны өвчин судлалын үндэсний төв

Арьсны сувилахуй

380

Найдандорж

Оюун

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

381

Бат-эрдэнэ

Оюун

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуйн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

382

ганхуяг

оюунгэрэл

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Эх баригчийн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

383

Балжинням

Оюунгэрэл

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн сувилахуй

384

Дандар

Оюундаваа

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хүүхдийн сувилахуй

385

Батсайхан

Оюундулам

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн сувилахуй

386

Дүгэр

Оюундэлгэр

Хавдар судлалын үндэсний төв

Хавдрын бүртгэл судлал

387

Норовсамбуу

Оюунсувд

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хүүхдийн сувилахуй

388

Сандуйжав

Оюунтөгс

Сэтгэцийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Сэтгэцийн эрүүл мэндийн сувилахуй

389

Ядамсүрэн

Оюунтүлхүүр

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгал судлал

390

Бэгз

Оюунханд

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгал судлал

391

Жавзандулам

Оюунцэцэг

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

392

РАГВА

Оюунцэцэг

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

393

Лхагвамаа

Оюунцэцэг

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

394

Дагвасүмбэрэл

Оюунчимэг

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

395

Ганочир

Оюунчимэг

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Нярайн сувилахуй

396

Чимэд

Оюунчимэг

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хүүхдийн сувилахуй

397

батөлзий

оюунэрдэнэ

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Серологи судлал

398

Чулуунбаатар

Оюунэрдэнэ

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн сувилахуй

399

Сономбазар

Оюун-эрдэнэ

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгал судлал

400

Нэргүй

Оюун-Эрдэнэ

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуйн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

401

Дашдондов

Оюун-Эрдэнэ

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

402

самбалхүндэв

өлзийбаяр

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Эх баригчийн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

403

Буянхишиг

Өлзийдэлгэр

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Соронзон давтамжит дүрс оношилгоо судлал

404

Дашхүү

Өлзийням

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

405

Дэмбэрэл

Өлзийт

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

406

Майдар

Өлзийчимэг

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

407

Баттогтох

Өнөрбаяр

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Нярайн сувилахуй

408

Батболд

Өнөржаргал

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

409

Жаргал

Пагамдулам

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

410

Дашням

Пүрэвжал

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй /мэргэжил дээшлүүлэх/

411

Батсайхан

Пүрэвжаргал

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

412

Билэгбаатар

Пүрэвсүрэн

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

413

Дамдин

Пүрэвсүрэн

Хавдар судлалын үндэсний төв

Хавдрын бүртгэл судлал

414

Ганзориг

Пүрэвтулга

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хүүхдийн сувилахуй

415

Тогтох

Пүрэвтуяа

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

416

Батхуяг

Пүрэвцэрэн

Сэтгэцийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Сэтгэцийн эрүүл мэндийн сувилахуй

417

Гантулга

Рэгзэдмаа

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

418

Батотгон

Рэнцэнханд

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

419

Дашдорж

Рэнцэнханд

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

420

Содбаатар

Сайнзаяа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

421

ШАРАВДОРЖ

САНГИЦАМАА

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

422

Жаргалсайхан

Санжидмаа

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

423

Түндэв

Санлигмаа

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

424

Бира

Сарангоо

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Бичил амь судлал

425

Мөнхбаяр

Сарангоо

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Эрчимт эмчилгээний сувилахуй

426

Дарамбазар

Сарангуа

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Нярайн сувилахуй

427

Намбаажин

Сарантуяа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Халдварт өвчний сувилахуй

428

Чулуунбаатар

Сарантуяа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

429

Лхагважав

Сарантуяа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

430

Содномжамц

Саранцэцэг

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуйн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

431

Цэвэгжав

Саранцэцэг

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Эрчимт эмчилгээний сувилахуй

432

Лхагва-Очир

Сарнай

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

433

Хэнчбиш

Саруулцэцэг

Орхон аймгийн Бүсийн оношилгоо эмчилгээний төв

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

434

Чадраабал

Соёл

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

435

Ядамсүрэн

Соёлмаа

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

436

ДОРЖХУЯГ

СОЁЛМАА

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Халдварт өвчний сувилахуй

437

Алимаа

Соёлцэцэг

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгал судлал

438

Баттөмөр

Соёлэрдэнэ

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Серологи судлал

439

Энхбаяр

Соёлэрдэнэ

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Эх баригчийн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

440

Сүхбат

Соёл-Эрдэнэ

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй /мэргэжил дээшлүүлэх/

441

Гэрэлцэцэг

Солонго

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн сувилахуй

Доржхүү

Солонго

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Чих хамар хоолойн сувилахуй

442

Эрдэнэчулуун

Солонгоо

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

443

Баярмагнай

Солонгосайхан

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

444

Дорж

Сосорбарам

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

445

Баярмагнай

Сувд

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Гемодиализийн сувилахуй

446

Цэен-Ойдов

Сувд-Эрдэнэ

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгал судлал

447

Амарсайхан

Сугирсүрэн

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

448

Очирболд

Сумъяа

Гэмтэл согог судлалын үндэсний төв

Гэмтэл согогийн сувилахуй

449

Энхбат

Сумъяа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Гемодиализийн сувилахуй

450

Эрдэнэбилэг

Сумъяажав

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

451

Ганаа

Сумъяарагчаа

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хүүхдийн сувилахуй

452

Ишхүү

сумьяа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

453

ЯДМАА

СҮНЗМАА

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

454

Эрдэнэнчулуун

Сүрэн

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

455

Нарандэлгэр

Сүрэнбадам

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

456

Батбаяр

Сүрэнхүү

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

457

дагвачамба

Сэргэлэн

"Амгалан амаржих газар" төрөлжсөн мэргэшлийн эмнэлэг

Нярайн сувилахуй

458

Амгалан

Тайван

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

459

Дэмбэрэл

Төгсжаргал

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

460

Баатар

Төмөрдулам

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

461

Бундхорол

Төрмандах

Сэтгэцийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Сэтгэцийн эрүүл мэндийн сувилахуй

462

Болд

Тунгалаг

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Халдварт өвчний сувилахуй

463

Сэнгэ

Тунгалаг

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгал судлал

464

Батэрдэнэ

Тунгалагзаяа

Уламжлалт анагаах ухаан, технологийн хүрээлэн

МУАУ-ны бариа заслын сувилахуй

465

Бямбадорж

Туул

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

нярайн сувилахуй мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

466

Чогдордорж

Туул

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

467

Батхүү

Туул

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

468

Насансүрэн

Туулнаран

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хүүхдийн сувилахуй

469

Сүрэнхор

Туяа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Үйл онош зүй

470

Ганбат

Туяагэрэл

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

471

Ханджав

Түвшинбилэг

Хавдар судлалын үндэсний төв

Хавдрын бүртгэл судлал

472

Ичинхорлоо

Түвшинжаргал

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

473

Вандандорж

Түмэнжаргал

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

474

Пүрэвдорж

Түмэн-өлзий

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Эх баригчийн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

475

Ганхуяаг

Тэмүүжин

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

476

Төртогтох

Удаанжаргал

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

477

ОЧИРСҮРЭН

УДВАЛ

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Эх баригчийн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

478

Базарсад

Удвал

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

479

Жалсэрд

Уламбаяр

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн сувилахуй

480

Чойсүрэн

Уламнэмэх

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

481

Мягмаржав

Ундармаа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

482

Юриа

Уранбайгаль

Сэтгэцийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Сэтгэцийн эрүүл мэндийн сувилахуй

483

Итгэл

Уранбилэг

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

484

Гялаан

Уранбилэг

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Бичил амь судлал

485

ЭНХАМГАЛАН

УРАНГОО

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

486

Энхтуяа

Урантогос

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

487

Доржжанцан

Уранцэцэг

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

488

ГАНХҮҮ

Уранцэцэг

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Эх баригчийн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

489

Дандар

Уранчимэг

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгал судлал

490

Дандар

Уранчимэг

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

491

Батнасан

Ууганбаяр

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

492

гансүх

ууганбилэг

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Бүртгэл мэдээллийн ажилтны мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

493

Чинбат

Уугантогос

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

494

Бибиш

Уугантунгалаг

Арьсны өвчин судлалын үндэсний төв

Арьсны сувилахуй

495

Аварзэд

Уугантуяа

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Эх баригчийн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

496

Лхагвасүрэн

Уугантуяа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

497

Сайндэмбэрэл

Ууганцэцэг

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгал судлал

498

Цэдэнбал

Уянга

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Оношилигооны дурангийн сувилахуй

499

Гунгааням

Үүрийнтуяа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

500

Наянтай

Үүрийнцолмон

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

501

Цогтгэрэл

Хажидмаа

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хүүхдийн сувилахуй

502

Ууганэрдэнэ

Хажидмаа

Арьсны өвчин судлалын үндэсний төв

Арьсны сувилахуй

503

Эрдэнэцогт

Халиун

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

504

отгонбаатар

хандмаа

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

505

Тогооч

Хандсүрэн

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

506

Готов

Хашмаа

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

507

Алтбулаг

Хаш-Эрдэнэ

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Эх баригчийн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

508

Чулуунаа

Хишигжаргал

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

509

Баярсайхан

Хишигмаа

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

510

Сайнбилэг

хишигсайхан

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

511

Ганболд

Хөгжилмаа

Зоонозын өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгал судлал

512

Наянтай

Хулан

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хүүхдийн сувилахуй

513

Пүрэвсүрэн

Хулан

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Гемодиализийн сувилахуй

514

Эрдэнэбат

Хулан

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Гемодиализийн сувилахуй

515

ням

хүрэлцэцэг

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

516

Мойл

Хүслэн

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Гемодиализийн сувилахуй

517

Чулуунбаатар

ХЭРЛЭН-ОД

Хавдар судлалын үндэсний төв

Хөнгөвчлөх эмчилгээний сувилахуй

518

Даваадорж

Хэрлэнтуул

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн сувилахуй

519

Баатар

Цагаансарнай

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Оношилигооны дурангийн сувилахуй

520

Баяраа

Цолмон

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

521

Батжаргал

Цолмонгэрэл

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Эрчимт эмчилгээний сувилахуй

522

Зоригтбаатар

Цэвэлдулам

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

523

шийлэгдамдин

цэвэлмаа

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

524

Дамдиндорж

Цэвэлмаа

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

525

Пүрэвсүрэн

Цэгмид

Орхон аймгийн Бүсийн оношилгоо эмчилгээний төв

Эрчимт эмчилгээний сувилахуй

526

Дашхүү

Цэдэв

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгал судлал

527

ганболд

цэдэн-иш

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

528

баавгай

цэдэнсодном

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн сувилахуй

529

Дандар

Цэдэнхүү

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

530

Батсуурь

Цэенжаргал

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

531

Эрдэнэчулуун

Цэнд-Аюуш

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

532

Эрдэнэбилэг

Цэндмаа

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн сувилахуй

533

Сүхбаатар

Цэндмаа

Хавдар судлалын үндэсний төв

Хавдрын сувилахуй

534

Чинбат

Цэндсүрэн

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Гемодиализийн сувилахуй

535

Болд

Цэндсүрэн

Сэтгэцийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Донтох эмгэгийн сувилахуй

536

Самдан

Цэндсүрэн

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Эрчимт эмчилгээний сувилахуй

537

Батчулуун

Цэндсүрэн

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Халдварт өвчний сувилахуй

538

Лхамжав

Цэрэн

Арьсны өвчин судлалын үндэсний төв

Арьсны сувилахуй

539

Энхбаатар

Цэрэндулам

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

540

Бямбаа

ЦЭРЭНДЭЖИД

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

541

Бумцэнд

Цэрэнжалам

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

542

нямдаваа

цэрэннадмид

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн сувилахуй

543

Намсрай

Цэрэнсодном

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Зонхилон тохиолдох хүүхдийн өвчин /багийн эмч нарт/

544

Энхбаатар

Цэрэнханд

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

545

ДАШХҮҮ

ЦЭРЭНХИШИГТ

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Серологи судлал

546

Халзай

Цэцгээ

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

547

Намсрайжав

Цэцэгжаргал

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

548

Баяраа

Цэцэгмаа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

549

Дашзэвэг

Цэцэгмаа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Серологи судлал

550

Цэрэнбат

Цэцэгсайхан

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

551

Цэндаюуш

Цэцэгсүрэн

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

552

Ганболд

ЦЭЦЭГЧУЛУУН

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Эрчимт эмчилгээний сувилахуй

553

Батбаяр

Цэцэгээ

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн сувилахуй

554

Лхагвасүрэн

Цэцэдбалжир

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэдрэлийн сувилахуй

555

Лувсанжамц

Чаминтуул

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Компьютер томограф/рентген туяа судлал

556

Даваасүрэншиг

Чанцалдулам

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

557

Баатар

Чимэдмаа

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

558

Шаандар

Чимэдцэрэн

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

559

Баялагтөмөр

Чулуунсүх

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

560

Баялагтөмөр

Чулуунсүх

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

561

Чулуунхүү

Чулуунцэцэг

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

562

Хүрэлбаатар

ЧУЛУУНЦЭЦЭГ

"Амгалан амаржих газар" төрөлжсөн мэргэшлийн эмнэлэг

Нярайн сувилахуй

563

ганхуяг

шарав

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

564

Сундуй

Шиймаа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

565

Бибиш

Шинэбаяр

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Бүртгэл мэдээллийн ажилтны мэргэжил дээшлүүлэх сургалт

566

Цэрэночир

Шинэбаяр

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

567

Гантөмөр

Шинэцэцэг

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Серологи судлал

568

Бямбадорж

Шинэцэцэг

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

569

Ганзоригт

Шинэчимэг

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

570

Ганболд

Шүрэнцэцэг

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

571

Бямбасүрэн

Энхамгалан

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Диализийн техникчийн сургалт

572

Нэмэхбаатар

Энхбаяр

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

573

Самдан

Энхболор

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Серологи судлал

574

Ламжав

Энхжаргал

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

575

Хадхүү

Энхжаргал

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

576

Батмөнх

Энхзаяа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

577

Рэнцэндорж

Энхзаяа

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Оношилигооны дурангийн сувилахуй

578

цэнгэлмаа

энхмаа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

579

Дорж

Энхмандах

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Эрчимт эмчилгээ судлалаар мэргэжил дээшлүүлэх сургалтын хөтөлбөр

580

Пүрэвдорж

Энхмөнх

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хүүхдийн сувилахуй

581

Пунцагдорж

Энх-Од

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Халдварт өвчний сувилахуй

582

Пунцагдорж

Энх-Од

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Халдварт өвчний сувилахуй

583

Ганболд

Энх-Отгон

Сэтгэцийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Сэтгэцийн эрүүл мэндийн сувилахуй

584

зундуй

энхтунгалаг

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

585

Баатарсүрэн

Энхтуул

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

586

Алтантоль

Энхтуул

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн сувилахуй

587

Бандь

Энхтуул

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

588

Мөнхжаргал

Энхтуяа

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн сувилахуй

589

Мөнхжаргал

Энхтуяа

Орхон аймгийн Бүсийн оношилгоо эмчилгээний төв

Эрчимт эмчилгээний сувилахуй

590

Болд

Энхтуяа

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хүүхдийн сувилахуй

591

Гонгор

Энхтуяа

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

592

Чулуунбат

Энхтуяа

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

593

МИЖИД

ЭНХТУЯА

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэдрэлийн сувилахуй

594

Чойжилдорж

Энхтуяа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

595

цэвээн

энхтуяа

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

596

Банзрагч

Энхтүвшин

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

597

Сүхбат

Энхтэгш

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хүүхдийн сувилахуй

598

Батзориг

Энхцэцэг

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

599

Батзориг

Энхцэцэг

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

600

Чанцалдулам

Энхцэцэг

Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг

Мэс заслын сувилахуй

601

Самданжамц

Энхчимэг

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

602

Сүхбаатар

Энхчимэг

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

603

Гончиг

Энэбиш

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

604

Мөнхтогоо

Эрдэнэбаяр

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Соронзон давтамжит дүрс оношилгоо судлал

605

Төмөрсүх

Эрдэнэбаяр

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

606

Баттулга

Эрдэнэбулган

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

607

Пүрвээ

Эрдэнэжаргал

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Гемодиализийн сувилахуй

608

Баасан

Эрдэнэжаргал

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

609

Баярсайхан

Эрдэнэжаргал

Сэтгэцийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Сэтгэцийн эрүүл мэндийн сувилахуй

610

Баснаа

Эрдэнэсоёл

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлэг судлалаар мэргэжил дээшлүүлэх сургалтын хөтөлбөр

611

Ундрах

ЭРДЭНЭСУВД

Сэтгэцийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Сэтгэцийн эрүүл мэндийн сувилахуй

612

Дэчинтарав

Эрдэнэтунгалаг

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Компьютер томограф/рентген туяа судлал

613

Энхбаяр

Эрдэнэтуул

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хүүхдийн сувилахуй

614

Энхбаяр

Эрдэнэтуул

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хүүхдийн сувилахуй

615

ТУНГАЛАГБААТАР

ЭРДЭНЭТУЯА

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

616

Энхтуяа

Эрдэнэтуяа

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн сувилахуй

617

Очирхүү

Эрдэнэтуяа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

618

Рааш

Эрдэнэтуяа

Орхон аймгийн Бүсийн оношилгоо эмчилгээний төв

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

619

Цогбаяр

Эрдэнэцэцэг

Орхон аймгийн Бүсийн оношилгоо эмчилгээний төв

Эрчимт эмчилгээний сувилахуй

620

Эрдэнэбилэг

Эрдэнэцэцэг

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Гемодиализийн сувилахуй

621

Дэмбэрэл

ЭРДЭНЭЦЭЦЭГ

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

622

Луузанбазар

Эрдэнэцэцэг

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

623

БАТСҮХ

ЭРДЭНЭЧИМЭГ

Хавдар судлалын үндэсний төв

Хавдрын бүртгэл судлал

624

Цогтгэрэл

Эрдэнэчимэг

Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлгийн сувилахуй

625

Чимэдцэеэ

Эрдэнэчулуун

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Гемодиализийн сувилахуй

626

Амарсайхан

Эрхэмзаяа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

627

Амарсайхан

Эрхэмзаяа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

628

оюундулам

ялалт

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

629

Нарантогтох

Янжинлхам

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Соронзон давтамжит дүрс оношилгоо судлал

630

Цэвээнравдан

Янжинлхам

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

631

Оотоон

Янжинхүү

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Халдварт өвчний сувилахуй

632

Баатар

Янжмаа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Яаралтай тусламжийн сувилахуй

633

Даваажав

Батцэрэн

ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ХӨГЖЛИЙН ТӨВ

Эрүүл мэндийн бүртгэ мэдээлэл судлал

634

Ичинхорлоо

Оюунтуяа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургалт

635

Лхагвасүрэн

балжинням

Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль

Сэргээн засахын сувилахуй

636

Эрдэнэчулуун

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Мэдээгүйжүүлигийн сувилахуй

637

Жанчив

Жаргалмаа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Ариутгагчийн сургагч

638

Отгонбаяр

азбаяр

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Нярайн сувилахуй

639

Баярмаа

гэрэлмаа

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Клиник биохими судлал

640

төгөлдөр

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

компьютер/томограф судлал

641

Алтанцэцэг

халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

ариутгагчийн сургалт

642

мөнхбат

Мөнхгэрэл

улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

мэдээгүйжүүлгийн сувилахуй

643

шагдарсүрэн

Норжинхүү

улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

компьютер/томограф судлал

644

Лосол

цогзолмаа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

ариутгагчийн сургалт

645

Алтангэрэл

Ганцэцэг

Уламжлалт анагаах ухаан, технологийн хүрээлэн

МУАУ-ны бариа заслын сувилахуй

646

Батсүрэн

Ариунаа

Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв

Дархлаажуулалтын сувилахуй

647

Оюунчимэг

Цолмон

Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг

Гемодиализийн сувилахуй