Хүн амын тоо 2019 он
3,296,866
Халдварт өвчин
24,761
Халдварт бус өвчин
1,908,053

Хүний нөөцийн бодлого зохицуулалтын алба

№ Өрөө

Ажилтны нэр

Албан тушаал

И-мэйл хаяг

205

Н.Сэвжид

Албаны дарга

Sevjid@hdc.gov.mn

П.Эрхэмбаяр

Эмнэлгийн мэргэжилтний  үндсэн мэргэшлийн сургалтын асуудал хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

erkhembayar@hdc.gov.mn

З.Наранбаатар

Хүний нөөцийн мэдээний нэгдсэн сан хариуцсан мэргэжилтэн

Naranbaatar@hdc.gov.mn

101

Я.Бадамсүрэн

Эмнэлгийн мэргэжилтний төрөлжсөн, мэргэжил дээшлүүлэх сургалтын асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Badamsuren@hdc.gov.mn

Д.Баярхүү

Сувилагч, тусгай мэргэжилтний сургалтын зохицуулалтын асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Bayarkhuu@hdc.gov.mn

А.Оюунзул

Эмнэлгийн удирдах ажилтны сургалтын асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Oyunzul@hdc.gov.mn

102

С.Лхагвадорж

Эрүүл мэндийн ажилтны нийгмийн баталгаа, ажлын байрны асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

lkhagvadorj@hdc.gov.mn

Ш. Алтанцэцэг

Эмнэлгийн мэргэжилтний ур чадвар, гадаад сургалтын асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Sh_altantsetseg@hdc.gov.mn

Х.Уянга

Эмнэлгийн мэргэжилтний тасралтгүй сургалтын асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Uyanga@hdc.gov.mn