Хүн амын тоо 2019 он
3,296,866
Халдварт өвчин
24,761
Халдварт бус өвчин
1,908,053

Магадлан итгэмжлэл, лицензийн алба

№ Өрөө

Ажилтны нэр

Албан тушаал

Өрөөний утас

И-мэйл хаяг

105

Н.Нарангэрэл

Албаны дарга

9898-1106

narangerel@hdc.gov.mn

Ц.Тунгалагтамир

Эрүүл мэндийн тусламж, үйлчилгээний аюулгүй байдал, эрсдэлийн асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Tungalagtamir@hdc.gov.mn

П.Мидриймаа

Эрүүл мэндийн тусламж үйлчилгээний чанарын асуудал хариуцсан мэргэжилтэн мэргэжилтэн

midriimaa@hdc.gov.mn

Б.Мөнхцэцэг

Нийслэлийн эрүүл мэндийн байгууллагын магадлан итгэмжлэл хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Munkhtsetseg@hdc.gov.mn

Д.Бямбасүрэн

Орон нутгийн ЭМБ-ын магадлан итгэмжлэл хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Byambasuren@hdc.gov.mn

М.Баттуяа

Сувилагчийн мэргэжлийн үйл ажиллагаа эрхлэх зөвшөөрөл хариуцсан мэргэжилтэн

Battuya@hdc.gov.mn

Т.Одгэрэл

Гадаадын эмнэлгийн мэргэжилтний зөвшөөрөл хариуцсан  мэргэжилтэн

Odgerel@hdc.gov.mn

М.Номингэрэл

Эмч, эм зүйчийн мэргэжлийн үйл ажиллагаа эрхлэх зөвшөөрөл хариуцсан мэргэжилтэн

Nomingerel@hdc.gov.mn

А.Биндэръяа

Эмнэлгийн бусад мэргэжилтний мэргэжлийн үйл ажиллагаа эрхлэх зөвшөөрөл хариуцсан мэргэжилтэн

Binderiya@hdc.gov.mn

Д. Дондогмаа

Эмнэлгийн мэргэжилтний шалгалтын сорилын сан хариуцсан мэргэжилтэн

Dondogmaa@hdc.gov.mn

Б.Уянга

Мэргэжлийн үйл ажиллагаа эрхлэх зөвшөөрлийн шалгалтын зохион байгуулалт хариуцсан мэргэжилтэн

461529

B_Uyanga@hdc.gov.mn