Хүн амын тоо 2023 он
3,504,741
Халдварт өвчин 2024.05 сар
16,928
Халдварт бус өвчин 2024.05 сар
1,635,235

2022-2023 оны хичээлийн жилийн эмнэлгийн мэргэжилтний төгсөлтийн дараах төрөлжсөн мэргэшил, мэргэжил дээшлүүлэх сургалтанд элссэн эмнэлгийн мэргэжилтний нэрс, сургалт эрхлэгч байгууллагын хуваарь

2022/04/06

2022-2023 оны хичээлийн жилийн төгсөлтийн дараах төрөлжсөн мэргэшил, мэргэжил дээшлүүлэх сургалтанд элссэн эмнэлгийн мэргэжилтнүүд 04 дүгээр сарын 7,8-ны өдрүүдэд хуваарилагдсан Сургалт эрхлэх байгууллагын сургалтын албанд хандаж, сургалтандаа хамрагдана уу.

2022-2023 ОНЫ ХИЧЭЭЛИЙН ЖИЛД ТӨРӨЛЖСӨН МЭРГЭШЛИЙН СУРГАЛТАД ЭЛСЭН СУРАЛЦАХ ЭМЧ НАРЫН НЭРС

2022-2023 ОНЫ ХИЧЭЭЛИЙН ЖИЛД МЭРГЭЖИЛ ДЭЭШЛҮҮЛЭХ СУРГАЛТАД ЭЛСЭН СУРАЛЦАХ ЭМЧ НАРЫН НЭРС

Эцэг эхийн нэр Нэр  Харъяалах эрүүл мэндийн байгууллага Төлбөрийн хэлбэр Сургалт эрхлэгч байгууллага
1. Гемодиализ судлал-4 сар
1 Өлзийбаяр Долзодмаа Завхан, Тосонцэнгэл нэгдсэн эмнэлэг Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
2 Болдбаатар Дуулим Говьсүмбэр  аймгийн нэгдсэн эмнэлэг Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
3 Дашзэвэг  Лхамноржим  Ховд, Бүсийн оношилгоо эмчилгээний төв Төрийн сан Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
4 Нацагдорж Оюунчимэг Улаанбаатар, Чингэлтэй дүүргийн Эрүүл мэндийн төв  Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
5 Дүүшатар Өлзийбаяр Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг Төрийн сан Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
6 Зэвсэг Өнөрзаяа Архангай аймгийн нэгдсэн эмнэлэг Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
7 Батцэнгэл Энхтуяа Ажилгүй Төрийн сан Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
8 Тулгаа Энхцэцэг Ажилгүй Төрийн сан Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
2. Дурангийн онош зүй-6 сар
1 Түмэнбаяр Буянтогтох Өвөрхангай,  Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
2 Галсанваанчиг Намнанжанцан Баянхонгор аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
3 Дамдинсүрэн Оюунсүрэн Сүхбаатар АНЭ Төрийн сан Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
4 Тогтох Сэргэлэнбат Дорноговь аймгийн Замын-Үүд сумын нэгдсэн эмнэлэг Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
5 Баясгалан Эрдэнэцэцэг Булган аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг Төрийн сан Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
3. Дурангийн онош зүй-3 сар
1 Жамбал Дулмаа Баянхонгор аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг Төрийн сан Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
2 Ширбазар Лхамсүрэн Говь-Алтай аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг Хувийн  Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
3 Дагис Март Баян-Өлгийн аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг
Төрийн сан Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
4 Мунтхай Нямсүрэн Ховд аймгийн Бүсийн оношилгоо эмчилгээний төв Төрийн сан Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
4. Мэдээгүйжүүлэг судлал-3 сар
1 Базаррагчаа Тамир Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг Хувийн  Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
2 Батбаяр Цацрал Асралт мед эмнэлэг Хувийн  Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
5. Эрчимт эмчилгээ судлал-3 сар
1 Дорж Энхмандах Цэргийн төв эмнэлэг Хувийн  Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
6. Нүүр амны мэс засал судлал-3 сар
1 Баттөмөр Батцэцэг Дорнод аймгийн Бүсийн оношилгоо эмчилгээний төв Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
2 Нанжидмаа Бямбаа Ховд аймгийн Бүсийн оношилгоо эмчилгээний төв Төрийн сан Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
3 Пүрэвсүрэн Уянгасайхан Улаанбаатар, Баса ХХК Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
7. Элэг суулгасны дараах хяналт -3 сар
1 Батбаяр Мандуул ЭХЭМҮТ Хувийн  Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
2 Чогсом Мөнхзаяа Хавдар судлалын үндэсний төв Хувийн  Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
8.Яаралтай тусламж судлал-5 сар
1 Мөнхбат Алимаа Булган, Хялганат тосгоны эрүүл мэндийн төв төрийн сан Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
2 Нэмэхбаяр  Алтантэвш Цагдаагийн ерөнхий газар Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
3 Даваахүү Анударь Сэлэнгэ аймаг, Эмнэх баг өрхийн эрүүл мэндийн төв Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
4 Очирбат Баасандулам Улаанбаатар, Чингэлтэй, Мэндцолмон Өрхийн эрүүл мэндийн төв Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
5 Хүрэлбаатар Баянжаргал Улаанбаатар, Хурилдуур эмнэлэг Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
6 Гантөмөр Бямбадорж  Цагдаагийн ерөнхий газар Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
7 Батаа Ганчимэг Сэлэнгэ, Цагааннуур сумын эрүүл мэндийн төв Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
8 Даваагомбо Дашням Завхан, Сонгино СЭМТ Төсөл, хөтөлбөр Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
9 Баасандорж Дөлгөөн ХӨСҮТ Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
10 Мягмардорж Одгэрэл Ховд, Цэцэг сумын эрүүл мэндийн төв Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
11 Баяндалай Отгонбаатар ШШБЕГ-ын 461-р анги Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
12 Хишигт Пүрэвдулам Уламжлалт анагаах ухаан технологийн хүрээлэн Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
13 Даньдай Пүрэвсүрэн ХЦ-ийн 130-р анги Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
14 Доржсүрэн Саруул Цагдаагийн ерөнхий газар Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
15 Зоригтбаатар Төгөлдөр ХСҮТ Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
16 Даваа-Очир Төгөлдөр  Цагдаагийн ерөнхий газар Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
17 Отгонцогт Хишигдорж Цагдаагийн ерөнхий газар Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
18 Батмөнх Чойндонжамц Цагдаагийн ерөнхий газар Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
19 Энх-Амгалан Энхмягмар ЧД Ундрах ирээдүй ӨЭМТ Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
20 Ганбаяр Адъяа ШШГЕГ 461-р анги Хувийн Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг
21 Баттулга Анужин Дорнод аймаг Ягаанцээнэ ӨЭМТ Хувийн Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг
22 очирсүх Балжинням Улаанбаатар, ЧД Содтопаз ХЭ Хувийн Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг
23 Батболд Батцэцэг Архангай, Хашаат СЭМТ Хувийн Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг
24 Балжинням Батчимэг Эх, нярай, эмэгтэйчүүдийн үндэсний төв Хувийн Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг
25 Баасандорж Билэг Улаанбаатар хот Хувийн Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг
26 Сэрээтэр Гантулга Төв, Өндөрширээт СЭМТ Хувийн Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг
27 Балжир Золзаяа Улаанбаатар, ЧД 83-р цэцэрлэг Хувийн Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг
28 Баттулга Онолбаяр Улаанбаатар, СБД Увидаст Од өрхийн эрүүл мэндийн төв Хувийн Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг
29 Сэргэлэн Отгончимэг Цагдаагийн ерөнхий газар Хувийн Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг
30 Насантогтох Санждагий Улаанбаатар, БЗД Нууц увидас эмнэлэг Хувийн Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг
31 Хүрэлбаатар Сүрэнжав Улаанбаатар, Далд засал ХЭ Хувийн Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг
32 Ганзоригт Цацралмаа Улаанбаатар хот Хувийн Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг
33 Балжин Энхзаяа Баянзүрх эмнэлэг Хувийн Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг
34 Бямбажав Энхмаа Улаанбаатар Хувийн Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг
9. Хэвлийн хөндийн дурангийн мэс засал-3 сар
1 Эрдэнэдалай Бат-Эрдэнэ ЭХЭМҮТ Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
2 Баатаржав Гантөгс Цэргийн төв эмнэлэг Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
3 Цанжид Даваадорж Говь-Алтай Эрүүл ирээдүй ХЭ Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
4 Батсүх Дэмбэрэлнямбуу ЭХЭМҮТ Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
5 Доржсүрэн Мөнхжавхлан Суперпроб ХХК Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
6 Берболат Хазыбек Баян-Өлгийн аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг Төрийн сан Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
7 Буянравжих Ганзориг Өвөрхангай аймгийн Бүсийн оношлогоо эмчилгээний төв Төрийн сан Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг
8 Бадрах Идэр Улсын хоёрдугаар эмнэлэг Хувийн Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг
9 Машбат Лхагвасүрэн Өвөрхангай аймгийн Хархорин сумын нэгдсэн эмнэлэг Хувийн Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг
10 Аюушхүү Цэнджав ЭХЭМҮТ Хувийн Улсын хоёрдугаар төв эмнэлэг
10. Зүрхний хэт авиа оношилгоо-3 сар
1 Юра Нандинцэцэг Баянзүрх дүүргийн Эрүүл мэндийн төв Хувийн Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг
2 Занахүү Оюунцэцэг Өмнөговь, Гурвантэс СЭМТ Төрийн сан Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг
3 Төмөрбаатар Өлзийсайхан Улсын гуравдугаар эмнэлэг Байгууллага Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг
4 Хүрэлшагай Ундармаа Төрийн тусгай албан хаагчдын
нэгдсэн эмнэлэг
Хувийн Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг
11. Зүрхний хэт авиа оношилгоо-5 сар
1 Ханат Ергалим Асралт мед Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
2 Болдбаатар Чанцалдулам НТТТөв Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
3 Баасандорж Энхзул Төв аймгийн нэгдсэн эмнэлэг Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
4 Эрхэм Энхчимэг УНТЭ Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
12. Тархины хэт авиан доплерографи-5 сар
1 Зулпхар Аймарал Баян-Өлгийн аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг Төрийн сан УГТЭ
2 Дорж Энхбаатар Өвөрхангай аймгийн БОЭТ Төрийн сан УГТЭ
3 Пүрэвдорж Баярмаа УГТЭ Хувийн УГТЭ
13.Хэвлийн хөндийн хэт авиа оношилгоо судлал-3 сар
1 Батай  Анаргүл Баян-Өлгий АНЭ Төрийн сан Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
2 Батаа Ганчимэг Сэлэнгэ Цагааннуур СЭМТ Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
3 Монхор Даваахүү Баянхонгор аймгийн Баянцагаан сумын эрүүл мэндийн төв Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
4 Даваадорж Дуламсүрэн Хөвсгөл, Тариалан СЭМТ Төрийн сан Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
5 Батсайхан Лхагважаргал Завхан Сонгино СДЭ Төрийн сан Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
6 Чимэд Мөнхсувд Увс, Барууитуруун Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
7 Диваа Мөнхцэнд Сэлэнгэ Баруунбүрэн СЭМТ Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
8 Батжаргал Мядагням Долоо одой ХЭ Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
9 Алтангэрэл Номин-Эрдэнэ Өмнөговь, Шимбилэг өрхийн эрүүл мэндийн төв Улсын Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
10 Гомбосүрэн Норовсүрэн ТТАХНЭ Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
11 Садель Роза Ачтан-Элит  эмнэлэг Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
12 Нанжид Түвшинжаргал Хэнтий, Жаргалтхаан СЭМТ Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
13 Туяабаяр Түмэнбаяр Брилианс эмнэлэг Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
14 Адилбиш Ундрах Орхон БОЭТ Хувийн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
15 Аюуш Цэцэгбадам Баянхонгор, Богд СЭМТ Хувийн  Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг
16 Батболд Бадамцэцэг Өвөрхангай аймгийн Баян-Өндөр сумын эрүүл мэндийн төв Төрийн сан Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг
17 Алтанцэцэг Ганзориг Сэлэнгэ, Цагааннуур СЭМТ Хувийн Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг
18 Алтангэрэл Мягмарсүрэн ЭХЭМҮТ Хувийн Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг
19 Баярмаа Элбэгзаяа Баянхонгор, Шинэжинст СЭМТ Хувийн Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг
20 Тэгшээ Эрдэнэчимэг Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг Хувийн Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг
21 Ерсин Ауганбек Баян-Өлгий, Ногооннуур сумын эмнэлэг Улсын Монголын хэт авиан оношилгооны нийгэмлэг
22 Амарсайхан Гармаа УАУ элэг судлалын клиник Хувийн Монголын хэт авиан оношилгооны нийгэмлэг
23 Батаа Даваасүрэн Зэвсэгт хүчний 339-р анги Хувийн Монголын хэт авиан оношилгооны нийгэмлэг
24 Алданыш Досымгүл Улаанбаатар, БЗД Сөнгөн чагнуур ӨЭМТ Хувийн Монголын хэт авиан оношилгооны нийгэмлэг
25 Төмөрбаатар  Мөнхбаяр  Жапан Монголиа Хувийн Монголын хэт авиан оношилгооны нийгэмлэг
26 Хүрэнбанди Мядагмаа Өмнөговь, Номгон СЭМТ Төрийн сан Монголын хэт авиан оношилгооны нийгэмлэг
27 Нямсүрэн Отгонжав ХУД НЭ Хувийн Монголын хэт авиан оношилгооны нийгэмлэг
28 Батсүх Оюусүх Цус сэлбэлт судлалын үндэсний төв Хувийн Монголын хэт авиан оношилгооны нийгэмлэг
29 Жууяар Рэнчинсамбуу Дундговь, Өлзийт СЭМТ Төрийн сан Монголын хэт авиан оношилгооны нийгэмлэг
30 Нэргүй Төмөрчөдөр ШШГЕГ-ын 429-р анги Хувийн Монголын хэт авиан оношилгооны нийгэмлэг
31 Батсүх Үүрийнтуяа Булган аймгийн Баяннуур сумын эрүүл мэндийн төв
Төрийн сан Монголын хэт авиан оношилгооны нийгэмлэг
32 Батжаргал Хишигсүрэн Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг Хувийн Монголын хэт авиан оношилгооны нийгэмлэг
33 Самдан Энхсайхан Өргөө АГ Хувийн Монголын хэт авиан оношилгооны нийгэмлэг
14. Хүүхэд судлал-1 сар
1 Ганбаатар Сарантуяа Улаанбаатар, СБД ЭМТ Хувийн Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
15. Нярай, перинаталь судлал-3 сар
1 Жигмэддорж Дэлгэрмаа Дорнод аймгийн Бүсийн оношилгоо эмчилгээний төв Төрийн сан Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
2 Цэгмид Санчир Сүхбаатар АНЭ Төрийн сан Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
16. Хүүхдийн эрчимт эмчилгээ судлал-3 сар
1 Дэнзэн Ганхүрэл Дорнод БОЭТ Төрийн сан Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
17. Хүүхэд судлалын өрх, сумын эмч нарын сургалт
1 Мөнхцэцэг Ариунтуяа Улаанбаатар, ЧД Үйлснэгтэн ӨЭМТ Хувийн Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
2 Банзрагч Буянхишиг Улаанбаатар, ЧД Тэгш өлзий ӨЭМТ Хувийн Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
3 Намсрай Бүрэнцэцэг Увс, Баруунтуруун сумын эмнэлэг Хувийн Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
4 энхтөр дэлгэр Улаанбаатар, БГД Илаарших ӨЭМТ Хувийн Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
5 Эрдэнэболд Дэлгэрцэцэг Улаанбаатар Хувийн Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
6 Баянжаргал Мөнх-Оюун  Улаанбаатар, БГД 278-р цэцэрлэг Хувийн Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
7 Бат-Эрдэнэ Ууганцэцэг Улаанбаатар, БЗД Энх энэрэл ӨЭМТ Хувийн Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
18. Хүүхдийн амь тэнссэн үеийн яаралтай тусламж-3 сар
1 Далх-Очир Цэрэнбаатар Орхон БОЭТ Хувийн Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
19.Хүүхдийн зүрх судлал-3 сар
1 Рэнцэнмягмар Мөнхжин ЭХЭМҮТ Хувийн Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
2 Мөнхпүрэв Пүрэвжаргал Баянзүрх эмнэлэг Хувийн Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
3 Мөнхбаатар Цацрал Улаанбаатар Хувийн Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
20.Эх барих, эмэгтэйчүүд судлал-3 сар
1 Амгаланбаатар Байгаль Улаанбаатар, Багануур ЭМТ Хувийн Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
2 Одонтуяа Намсрай Улаанбаатар, ХУД Мэндсаруул ӨЭМТ Хувийн Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
21.Эх барих, эмэгтэйчүүдийн эрчимт эмчилгээ судлал-3 сар
1 Төрбат Чулуунхүү  Ховд БОЭТ Хувийн Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
2 Рэнчин-Ёндон Сувдаа Сүхбаатар АНЭ Төрийн сан Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
3 Уугнай Бямбасүрэн Өвөрхангай Богд СЭМТ Төрийн сан Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
22.Эх барих, эмэгтэйчүүдийн мэдээгүйжүүлэг судлал-3 сар
1 Баатар Ганбаатар Өмнөговь, Булган сумын эмнэлэг Төрийн сан Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
2 Нямсүрэн Отгонжав Улаанбаатар, ХУД НЭ Хувийн Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
20. Эмэгтэйчүүдийн хэт авиан оношилгоо судлал-3 сар
1 Гунгаа Баярмаа Хөвсгөл аймгийн нэгдсэн эмнэлэг Хувийн "Өргөө" амаржих газар
2 Сандагтөмөр Дуламсүрэн Улаанбаатар, Гэгээн ар үр эмнэлэг Хувийн "Өргөө" амаржих газар
3 Хурметхан  Еркегүл БӨ АНЭ Төрийн сан "Өргөө" амаржих газар
4 Банзар Нарантуяа Улаанбаатар, ЧДЭМТ Хувийн "Өргөө" амаржих газар
5 Сүрэнжав Сайнбаяр Ховд, Манхан СЭМТ Төрийн сан "Өргөө" амаржих газар
6 Цогт-Эрдэнэ Давааням Архангай аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг Төрийн сан Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
7 Борхүү Даваацэрэн Баянхонгор аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг Төрийн сан Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
8 Болдбаатар Үүрийнтуяа БУ АНЭ Төрийн сан Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
9 Ганзүг Пүрэвбаатар Завхан, Тосонцэнгэл ЭМТ Төрийн сан Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
10 Батбаатар Долгормаа Өмнөговь,Булган СЭМТ Төрийн сан Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
11 Энхбаатар Болормаа Хөвсгөл аймгийн нэгдсэн эмнэлэг Төрийн сан Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
12 Жанлавдаймийням Энхзаяа Эх, нярай, эмэгтэйчүүдийн үндэсний төв хоёр Төрийн сан Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
13 Батболд Оюун-Эрдэнэ Говьсүмбэр, АНЭ Төрийн сан Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
14 Даваадорж Оюунтунгалаг Баянзүрх дүүргийн Эрүүл мэндийн төв хувийн  Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
15 Баярмагнай Тэмүүлэн Баянзүрх Марал төв ХХК Хувийн Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
16 Баатарчулуун Энхзаяа УБ Хүрээ АГ Хувийн Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
17 Баасансүрэн Чинзориг ЭХЭМҮТ Хувийн Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
18 Рагчаа Алтантуул "Амгалан" амаржих газар  Хувийн "Амгалан" амаржих газар 
19 Мэндбаяр Алимаа Сүхбаатар АНЭ Төрийн сан "Амгалан" амаржих газар 
20 Батжаргал Баясгаланмаа Ховд Хувийн "Амгалан" амаржих газар 
21 Пүрэвсүрэн Хүрэлчимэг Дорнод аймгийн Бүсийн оношилгоо эмчилгээний төв хувийн  "Амгалан" амаржих газар 
22 Нанзаддорж Төгсбаяр "Амгалан" амаржих газар  Хувийн "Амгалан" амаржих газар 
23 Баттулга Эрдэнэчимэг Налайх дүүргийн Эрүүл мэндийн төв Хувийн "Амгалан" амаржих газар 
24 Эрдэнэ-Очир Пүрэвсүрэн Хэнтий АНЭ Хувийн "Амгалан" амаржих газар 
25 Лхагвасүрэн Амарзаяа Улаанбаатар, Юнимед интернейшнл Хувийн "Амгалан" амаржих газар 
26 Т Жанчивдорж Сүхбаатар АНЭ Төрийн сан "Амгалан" амаржих газар 
27 Отгон Мөнхжаргал Улаанбаатар, Клиникал медикал Хувийн "Амгалан" амаржих газар 
21. Эмэгтэйчүүдийн дурангийн мэс засал судлал-3 сар
1 Батбаяр Мандал ЭХЭМҮТ Хувийн Өргөө амаржих газар 
2 Даваажав Нарантунгалаг Төв аймгийн нэгдсэн эмнэлэг Төрийн сан Өргөө амаржих газар 
3 Жанлавдаймийням Энхзаяа Эх, нярай, эмэгтэйчүүдийн үндэсний төв хоёр Төрийн сан Өргөө амаржих газар 
4 Лхагваа Хулан АСЭ эмнэлэг Хувийн "Амгалан" амаржих газар 
5 Батмөнх Балдандорж ЭХЭМҮТ Хувийн "Амгалан" амаржих газар 
6 Лхагвасүрэн Батзул ЭХЭМҮТ Хувийн "Амгалан" амаржих газар 
23. Эмэгтэйчүүдийн мэс засал судлал-3 сар
1 Оюунбаатар Алтанзул Улаанбаатар, "Хүрээ" амаржих газар  Хувийн Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
2 Чимэддорж Ариунжаргал Архангай, АНЭ Улсын Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
3 Чимэддорж Батдэлгэр Дорноговь аймгийн нэгдсэн эмнэлэг Төрийн сан Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
4 Ламжав Баярмаа Дорноговь АНЭ Хувийн Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
5 Авхинсүх Бурмаа Фамили клиник медикал Хувийн Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
6 Батсүрэн Должинсүрэн Дорноговь АНЭ Хувийн Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
7 Асылбек Марал Эх, нярай, эмэгтэйчүүдийн үндэсний төв хоёр Төрийн сан Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
8 Бүрнээбаатар Өлзиймаа Баянхонгор АНЭ Хувийн Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
9 Ганзүг Пүрэвбаатар Завхан, Тосонцэнгэл НЭ Улсын Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн үндэсний төв
24. Хөх, улаан хоолойн хавдрын мэс засал судлал-5 сар
1 Болд Чойжинсүрэн БГД ЭМТ Хувийн Хавдар судлалын үндэсний төв
2 Наранбат Цэнгэл ажилгүй  Хувийн Хавдар судлалын үндэсний төв
3 Сугар Батжаргал ажилгүй  Хувийн Хавдар судлалын үндэсний төв
4 Энхтайван Эрдэнэбаяр Цэргийн төв эмнэлэг Хувийн Хавдар судлалын үндэсний төв
5 Батбаяр Алтанхуяг Грандмед Хувийн Хавдар судлалын үндэсний төв
25. Ходоод, нариын гэдэсний хавдрын мэс засал судлал-5 сар
1 Бат-Орших Бямбадаш Брилианс Хувийн Хавдар судлалын үндэсний төв
2 Буянхишиг Төгөлдөр Хөвсгөл аймгийн нэгдсэн эмнэлэг Хувийн Хавдар судлалын үндэсний төв
3 Самдандорж Төмөрхуяг Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг Хувийн Хавдар судлалын үндэсний төв
4 Энхбаатар Баярбат Орхон БОЭТ Хувийн Хавдар судлалын үндэсний төв
5 Батзориг Амартүвшин УХТЭ Хувийн Хавдар судлалын үндэсний төв
26. Элэг, цөсний хавдрын мэс засал судлал-5 сар
1 Дүнхрээ Бадамцэцэг БГД ЭМТ Хувийн Хавдар судлалын үндэсний төв
2 Баяртөгс Батсайхан ХЭ АМГ Хувийн Хавдар судлалын үндэсний төв
3 Алтанцоож Ганхуяг Архангай аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг Төрийн сан Хавдар судлалын үндэсний төв
4 Мөнхбаатар Нармандах Налайх дүүргийн Эрүүл мэндийн төв Хувийн  Хавдар судлалын үндэсний төв
5 Сандагдорж Отгон-Эрдэнэ Асралт мед Хувийн Хавдар судлалын үндэсний төв
27. Нойр булчирхайн хавдрын мэс засал судлал-5 сар
1 Болдбаатар Баярцогт Улаанбаатар, Баянгол дүүрэг Учрахуй ӨЭМТ Хувийн Хавдар судлалын үндэсний төв
2 Баттулга Бямбахүү Улсын гуравдугаар төв эмнэлэг Хувийн Хавдар судлалын үндэсний төв
3 Ганбаатар Лхагвадулам Улаанбаатар  Хувийн Хавдар судлалын үндэсний төв
4 Ням-Осор Лхам Төв аймаг Хувийн Хавдар судлалын үндэсний төв
5 Эрдэнээ Саранхүү Улаанбаатар Хувийн Хавдар судлалын үндэсний төв
28.Уушги, голтын хавдрын мэс засал судлал-5 сар
1 Нямжаргал Маргад-Эрдэнэ Медика Монголиа Хувийн Хавдар судлалын үндэсний төв
29. Эмэгтэйчүүдийн хавдрын мэс засал судлал-3 сар
1 Оюунбаатар Алтанзул Нийслэлийн хүрээ амаржих газар  Хувийн Хавдар судлалын үндэсний төв
2 Энх-Амгалан Инжир Хөвсгөл аймгийн нэгдсэн эмнэлэг Хувийн Хавдар судлалын үндэсний төв
3 Оюунбаатар Хэрлэн Юнимед интернейшнл Хувийн Хавдар судлалын үндэсний төв
30. Халдварт өвчин судлал-3 сар
1 Бямбаа Болорцэцэг Дорнод аймгийн Бүсийн оношилгоо эмчилгээний төв Төрийн сан Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв
31. Сүрьеэ судлал-
1 Лхаасүрэн Доржханд Архангай аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг Төрийн сан Халдварт өвчин судлалын үндэсний төв
32. Хоол боловсруулах эрхтэн тогтолцооны эмгэг судлал-1 сар
1 Цэдэнбал Батчимэг Эмгэг судлалын үндэсний төв Хувийн Эмгэг судлалын үндэсний төв
2 Дорж Болортуяа Эмгэг судлалын үндэсний төв Хувийн Эмгэг судлалын үндэсний төв
33.Зүү төөнө засал судлал-3 сар
1 Сүхбаатар Батханд Гурвангал эмнэлэг Хувийн Уламжлалт анагаах ухаан технологийн хүрээлэн
2 Айгабыл Март Улаанбаатар, Нандин ухаан ХЭ Хувийн Уламжлалт анагаах ухаан технологийн хүрээлэн
3 Лхагвасүрэн Өсөхбаяр Улаанбаатар, Сэрсандимэд ХЭ Хувийн Уламжлалт анагаах ухаан технологийн хүрээлэн
34.Тархины цахилгаан бичлэг-6 сар
1 Мэндсайхан Мөнхзул Дорноговь аймгийн нэгдсэн эмнэлэг  Төрийн сан  АШУҮИС
2 Алтанбаяр Юмжирдулам Төв аймгийн нэгдсэн эмнэлэг Төрийн сан  АШУҮИС