Хүн амын тоо 2019 он
3,296,866
Халдварт өвчин
24,761
Халдварт бус өвчин
1,908,053

Эм, эмнэлгийн тоног төхөөрөмжийн алба

№ Өрөө

Ажилтны нэр

Албан тушаал

Өрөөний утас

И-мэйл хаяг

302

Ш.Энхзаяа

Албаны дарга

70128804

Enkhzaya@hdc.gov.mn

О.Хатанболд

Эмийн зохистой хэрэглээ, гаж нөлөөний бүртгэл, мэдээлэл хариуцсан мэргэжилтэн

Khatanbold@hdc.gov.mn

Ш.Ариунзаяа

Эмийн чанар, аюулгүй байдал, судалгаа хариуцсан мэргэжилтэн

70128804

Ariunzaya@hdc.gov.mn

Г.Бүжмаа

Оношлуурын бүртгэл хариуцсан мэргэжилтэн

Bujmaa@hdc.gov.mn

Б.Дуламсүрэн

Эм, биологийн идэвхт бүтээгдэхүүний  сунгалт, өөрчлөлт хариуцсан мэргэжилтэн

dulamsuren@hdc.gov.mn

Б.Санж-Очир

Орон нутгийн  эрүүл мэндийн байгууллагын эмнэлгийн тоног төхөөрөмжийн засвар тохируулга хариуцсан мэргэжилтэн

Sanj-ochir@hdc.gov.mn

Б.Батцоож

Эмнэлгийн тоног төхөөрөмжийн мэдээний сан, судалгаа  хариуцсан мэргэжилтэн

93142603

Battsooj@hdc.gov.mn

Ж.Халиунаа

Орон нутгийн  эрүүл мэндийн байгууллагын эмнэлгийн тоног төхөөрөмжийн шалгалт тохируулга хариуцсан мэргэжилтэн

Khaliunaa@hdc.gov.mn

Р.Энхсүрэн

Нийслэлийн эрүүл мэндийн байгууллагын эмнэлгийн тоног төхөөрөмжийн шалгалт тохируулга хариуцсан мэргэжилтэн

Enkhsuren@hdc.gov.mn

Б.Батцэнгэл

Нийслэлийн эрүүл мэндийн байгууллагын эмнэлгийн тоног төхөөрөмжийн засвар тохируулга  хариуцсан мэргэжилтэн

Battsengel@hdc.gov.mn

104

Ц.Болортуяа

Импортын эмийн бүртгэл хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

310304

Bolortuya@hdc.gov.mn

Д.Бямбадорж

Эмийн цахим мэдээний сан хариуцсан мэргэжилтэн

Byambadorj@hdc.gov.mn

Ц.Мөнх-Од

Үндэсний үйлдвэрийн болон уламжлалт эм, биологийн идэвхт бүтээгдэхүүний бүртгэл хариуцсан мэргэжилтэн

Munkh-od@hdc.gov.mn

Э.Ундармаа

Эм, эмнэлгийн хэрэгслийн импорт, экспортын лиценз хариуцсан мэргэжилтэн

Undarmaa@hdc.gov.mn