Хүн амын тоо 2019 он
3,296,866
Халдварт өвчин
4,227
Халдварт бус өвчин
336,036

2021 ОНЫ 2 ДУГААР САРЫН 04-НЫ ӨДӨР 10:00 ЦАГААС АВАХ МЭРГЭЖЛИЙН ҮЙЛ АЖИЛЛАГАА ЭРХЛЭХ ЗӨВШӨӨРЛИЙН ШАЛГАЛТЫН ХУВААРЬ, ЗААВАР

2021/02/01

1. Шалгалтыг зөвхөн Google Chrome browser интернет хөтөч ашиглан өгнө.

Internet explorer, Mozilla Firefox, Safari, Edge, Brave зэрэг өөр хөтөчөөр өгсөн тохиолдолд оноо тооцогдохгүй байх эрсдэлтэй.

2. Ухаалаг гар утас, таблет, зөөврийн болон суурин компьютер ашиглан шалгалтаа өгнө.

3. ubt.mn сайтаар шалгалтыг өгнө.

4. Нэвтрэх код хэсэгт бүртгэлээс өөрийн нэрний өмнөх 4 оронтой кодыг оруулна.

5. Нууц үг хэсэгт регистрийн дугаарын сүүлийн 8 оронтой тоог оруулна.

6. Нэвтэрч орсны дараа өөрийн нэр болон шалгалт өгөх чиглэл таарч байгаа эсэхийг шалгана.

7. Шалгалтын эхлэх, дуусах өдөр, шалгалтын нэр харагдах ба ЭХЛЭХ товчыг дарж шалгалтаа өгнө.

8. Зөв гэж бодсон асуултын хариулт хэсгийн бөөрөнхий тоон дээр дарна.

9. Бүх асуултыг хариулсаны дараа дуусах товчыг дарна.

10. Үр дүнгээ шууд харна, 70 буюу түүнээс дээш оноо авсанаар тэнцэнэ.

11. Интернет дата дуусах, утасны цэнэг дууссантай холбоотой шалгалтыг дуусгаж чадаагүй бол ЭМХТ хариуцлага хүлээхгүй

12. 02 сарын 04-ний 10 цагаас шалгалтыг зохион байгуулна

13. Холбоо барих: ubt.mn-тэй холбоотой асуудлаар 77040454, шалгалтын бүртгэл, төлбөртэй холбоотой асуудлаар ЭМХТ-ийн 11461529 дугаарт холбогдож мэдээлэл авна уу.

14. Шалгалтад тэнцсэн эмнэлгийн мэргэжилтнүүд материалаа бүрдүүлж ЭМХТ-ийн 2 дугаар байрны 212 тоотод авчирж өгнө үү /Шуудангаар явуулах боломжтой/

Шалгалт өгөх код/ажиллагсад

Нэвтрэх
нэр
Овог Нэр Аймаг Суралцах мэргэшлийн чиглэл
1001 Цэнджав Түвшинжаргал Улаанбаатар Арьс гоо заслын эмч
1002 Батцогт Жавзмаа Улаанбаатар Арьс гоо заслын эмч
1003 Ганбаатар Анхцэцэг Сэлэнгэ Бага эмч
1004 Раншин Энхцацрал Улаанбаатар Бага эмч
1005 Бямбаа Анхчимэг Төв Бага эмч
1006 Баясгалан Сонинцэцэг Говь-Алтай Бага эмч
1007 Ганбаатар Өнөрөө Улаанбаатар Бага эмч
1008 Ариунболд Ариун-Эрдэнэ Дорнод Бага эмч
1009 Сэргэлэнбаатар Өнөржаргал Дорнод Бага эмч
1010 Сэтэвжав Долгорсүрэн Завхан Бага эмч
1011 Пунцаг Болорцэцэг Улаанбаатар Бага эмч
1012 Баярсайхан Батцэцэг Баянхонгор Бага эмч
1013 Баатар Баяраа Увс Бага эмч
1014 Довдонжамц Баярмаа Завхан Бага эмч
1015 Алтангэрэл Лхагвасүрэн Говь-Алтай Бага эмч
1016 Ядамсүрэн Одонтуяа Сэлэнгэ Бага эмч
1017 Намсрай Эрдэнэчимэг Баянхонгор Бага эмч
1018 Баатарсүрэн Ариунжаргал Ховд Бага эмч
1019 Тогообат Адъяадолгор Өвөрхангай Бага эмч
1020 Лувсан Дайриймаа Завхан Бага эмч
1021 Зоноров Одхүү Ховд Бага эмч
1022 Сүрэнжав Болорчимэг Сэлэнгэ Бага эмч
1023 Батбаяр Мөнхтуяа Дархан-уул Бага эмч
1024 Загд Нарангарав Говь-Алтай Бага эмч
1025 Баасанхүү Мөнхсайхан Завхан Бага эмч
1026 Бадрал Солонго Дархан-уул Бага эмч
1027 бүжинлхам хоролсүрэн Улаанбаатар Бага эмч
1028 Даваа Цэрэнбадам Ховд Гэмтлийн эмч
1029 Золжаргал Уранчимэг Архангай Дотрын эмч
1030 Батцогт Мөнх-Од Улаанбаатар Дотрын эмч
1031 Мурат Лиза Баян-Өлгий Дотрын эмч
1032 Үнэнбат Отгончимэг Төв Дотрын эмч
1033 Бат-Эрдэнэ Дамбажав Улаанбаатар Дүрс оношлогооны эмч
1034 Бат-Эрдэнэ Хэрлэн Улаанбаатар Дүрс оношлогооны эмч
1035 Зоригт Үжин Улаанбаатар Дүрс оношлогооны эмч
1036 Шагдарсүрэн Түвшинтөгс Улаанбаатар Дүрс оношлогооны эмч
1037 Бямбасүрэн Жанчив Улаанбаатар Дүрс оношлогооны эмч
1038 Цолмонбаатар Оюунтуул Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1039 Алтанжаргал Сүнжидмаа Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1040 Нямаа Дамдинсүрэн Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1041 Өлзийбаяр Бямбадорж Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1042 Түдэв Нямгэрэл Баянхонгор Ерөнхий эмч
1043 Батнасан Наранбаатар Дорнод Ерөнхий эмч
1044 Иваансан Хатанболд Говь-Алтай Ерөнхий эмч
1045 Бияазхан Майрагуль Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1046 Нямдаваа Дэлгэрцэцэг Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1047 Мөнхжаргал Бадрахзул Увс Ерөнхий эмч
1048 Ганбат Цэрэнханд Булган Ерөнхий эмч
1049 Баярсайхан Энхжаргал Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1050 Жанцан Ширчин Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1051 Санжаажамц Энхцэцэг Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1052 Оюунпүрэв Золзаяа Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1053 Энхбаатар Цолмон Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1054 Вандан Алтанчимэг Булган Ерөнхий эмч
1055 Манарбек Алемнур Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1056 Баасанжав Цолмон Хөвсгөл Ерөнхий эмч
1057 Энхбаатар Содбаяр Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1058 Балдандорж Доржмаа Хэнтий Ерөнхий эмч
1059 Энхбаатар Чанцалжүгдэр Хэнтий Ерөнхий эмч
1060 Баянмөнх Базаррагчаа Ховд Ерөнхий эмч
1061 Батсайхан Булгамаа Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1062 Өлзийбаатар Баттулга Сэлэнгэ Ерөнхий эмч
1063 Толя Баянмөрөн Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1064 Чулуунбаатар Бадамхорол Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1065 Алтанзул Дамба-Юүрэн Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1066 Амаржаргал Ууганбаяр Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1067 Лхагвацэрэн Түмэнжаргал Увс Ерөнхий эмч
1068 Одбаатар Хонгорзул Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1069 Батчулуун Доржлхагва Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1070 Батмөнх Даариймаа Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1071 Ичинхорлоо Доржханд Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1072 Бэхбат Солонго Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1073 Дашням Тогтох Ховд Ерөнхий эмч
1074 Мөнхбаяр Бүжидмаа Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1075 доржготов солонго Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1076 Бямбадорж Жанчив Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1077 Sailay JAINAGUI Төв Ерөнхий эмч
1078 ЧимэдОчир ЦэндАюуш Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1079 Даваажав Дайриймаа Завхан Ерөнхий эмч
1080 Нямдорж Одончимэг Ховд Ерөнхий эмч
1081 Шийрав Даваасүрэн Завхан Ерөнхий эмч
1082 Сэр-Од Чанцалням Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1083 Пүрэвжаргал Лхамжав Ховд Ерөнхий эмч
1084 Даваа Нандинцэцэг Ховд Ерөнхий эмч
1085 Гиваапил Цогнэмэх Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1086 Гомбожав Оюун-Эрдэнэ Ховд Ерөнхий эмч
1087 Бат Номин Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1088 Алтантуул Сарантуяа Сэлэнгэ Ерөнхий эмч
1089 Цэвэгжав Ганчимэг Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1090 Батбаатар Мөнх-Эрдэнэ Өвөрхангай Ерөнхий эмч
1091 Хуягбаатар Номин Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1092 Гомбо Өнөрбат Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1093 Ганболд Гантуяа Орхон Ерөнхий эмч
1094 Товуужав Цолмон Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1095 Уранжаргал Дөлгөөн Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1096 Дэлэгчоймбол Алтанчимэг Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1097 Одбаатар Мөнхдалай Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1098 Батсүх Батцэцэг Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1099 Баярбат Батмагнай Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1100 Гантулга Янжинлхам Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1101 Батбаяр Цацрал Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1102 Эрдэнэцогт Баянмөнх Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1103 Даваадагва Хишигжаргал Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1104 Болдбаатар Саранзаяа Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1105 дэшгээ батцэцэг Завхан Ерөнхий эмч
1106 Жамъяанжав Туул УБ Ерөнхий эмч
1107 Болдоо Амарзаяа Улаанбаатар Ерөнхий эмч/Хүүхдийн/
1108 Очирбилэг Баяржавхлан Дорноговь Мэс заслын эмч
1109 Лувсангэндэн Сундуй-Янжмаа Улаанбаатар Мэс заслын эмч
1110 Шижирбаатар Даваахүү Улаанбаатар Насс
1111 Отгонбаяр Өнөржаргал Улаанбаатар Насс
1112 Сандуйжав Баялагмаа Улаанбаатар Насс
1113 Батням Хулан Улаанбаатар Насс
1114 эрдэнэхуяг оюунэрдэнэ Улаанбаатар Насс
1115 Жамбал Мөнхтуяа Дархан-уул Насс
1116 Батсайхан Жавхлантуяа Улаанбаатар Насс
1117 Баясгалан Ариунаа Улаанбаатар Насс
1118 цэгмэд пүрэвцэрэн Улаанбаатар Насс
1119 Төр Уламбаяр Улаанбаатар Насс
1120 Даваасүрэн Золбоо Улаанбаатар Насс
1121 Жовдоо Баярмарт Улаанбаатар Насс
1122 Бат-Орших Цолмон Улаанбаатар Насс
1123 Хауланбек Кундыз Улаанбаатар Насс
1124 маралхан даулеткерей Улаанбаатар Насс
1125 Болд-Эрдэнэ Энхбаатар Улаанбаатар Насс
1126 Шагдарсүрэн Дагийсүрэн Улаанбаатар Насс
1127 Дамба Уранжаргал Улаанбаатар Насс
1128 Даваацэнд Оюунцэцэг Улаанбаатар Насс
1129 Мэндсайхан Нарантуяа Улаанбаатар Насс
1130 Нарангэрэл Юмчиндолгор Улаанбаатар Насс
1131 Борхүү Цолмонхүү Улаанбаатар Насс
1132 Энхбаатар Номиун Улаанбаатар Насс
1133 Содномдаржаа Ганзоригт Улаанбаатар Нүдний эмч
1134 Болд Мөнхцэцэг Дархан-уул Сувилагч
1135 Гончигсүрэн Оюун Говь-Алтай Сувилагч
1136 Энхболд Гангэрэл Дорнод Сувилагч
1137 Нарууш энхжаргал Улаанбаатар Сувилагч
1138 Пүрэвсүрэн Одончимэг Улаанбаатар Сувилагч
1139 Цогтбаяр Хоролбадам Орхон Сувилагч
1140 Сүрэнжав Мөнхтулга Хэнтий Сувилагч
1141 Төмөртогоо Шинэтуяа Хэнтий Сувилагч
1142 Цэнгэлмаа Энхмаа Дундговь Сувилагч
1143 пүрэвсүрэн мөнхсаран Улаанбаатар Сувилагч
1144 Тодбаяр Агиймаа Улаанбаатар Сувилагч
1145 Болдбаатар Золзаяа Орхон Сувилагч
1146 Маруш Бямбадаваа Улаанбаатар Сувилагч
1147 Бүтэнсайн Мөнхтуяа Орхон Сувилагч
1148 Өлзийбат Батжав Улаанбаатар Сувилагч
1149 Өлзийсайхан Лхагвацэндмаа Төв Сувилагч
1150 Баатарсүрэн Ариунханд Дархан-уул Сувилагч
1151 Семейхан Жазира Баян-Өлгий Сувилагч
1152 цэен-ойдов сувд-эрдэнэ Улаанбаатар Сувилагч
1153 Өмөө Уранчимэг Дундговь Сувилагч
1154 Занданхүү Баярмаа Төв Сувилагч
1155 Агваанханд Мягмар Төв Сувилагч
1156 Нанзаддорж Тамираа Улаанбаатар Сувилагч
1157 Ганчанга Саранчимэг Увс Сувилагч
1158 Сейлхан Серикгүл Улаанбаатар Сувилагч
1159 галсанцэвэл энхзаяа Орхон Сувилагч
1160 Намсрай Энхтуяа Төв Сувилагч
1161 Цэрэндондог Мядагмаа Төв Сувилагч
1162 ЛХАГВАСҮРЭН БЯМБАСҮРЭН Булган Сувилагч
1163 Төмөрбаатар Гэрлээ Улаанбаатар Сувилагч
1164 Бадамжав Рэнцэнханд Улаанбаатар Сувилагч
1165 Ганбаатар Дүүрэнбилэг Дархан-уул Сувилагч
1166 Төрбат Долгор Улаанбаатар Сувилагч
1167 Даринчулуун Гүнсмаа Говь-Алтай Сувилагч
1168 Рэндорж Содномсүрэн Булган Сувилагч
1169 Банзрагч Болорсолонго Сэлэнгэ Сувилагч
1170 Нацагдорж Мандмаа Улаанбаатар Сувилагч
1171 Нямбат Оюунбаяр Орхон Сувилагч
1172 Бахыт Жамила Баян-Өлгий Сувилагч
1173 Сосорбарам Минжинсор Булган Сувилагч
1174 Жаргалсайхан Үзмээ Сэлэнгэ Сувилагч
1175 Гүрсэд Цэрэнлхам Улаанбаатар Сувилагч
1176 Дашдаваа Дулмаа Улаанбаатар Сувилагч
1177 Очирпүрэв Уянга Улаанбаатар Сувилагч
1178 Санжаажамц Баянмөнх Хөвсгөл Сувилагч
1179 Бахытжан Байжан Баян-Өлгий Сувилагч
1180 Бавуу Эрдэнэчимэг Улаанбаатар Сувилагч
1181 цэнд-аюуш тогтуур Увс Сувилагч
1182 Сарантуяа Бямбасүрэн Дархан-уул Сувилагч
1183 Доржпүрэв Чимэддолгор Өвөрхангай Сувилагч
1184 Цогбадрах Уранбилэг Говьсүмбэр Сувилагч
1185 Энхбаатар Нарантуяа Өвөрхангай Сувилагч
1186 Гэндэнпил Оюунчимэг Улаанбаатар Сувилагч
1187 Энхтөр Солонго Дархан-уул Сувилагч
1188 Сангидоо Жаргалсайхан Баянхонгор Сувилагч
1189 Бямбаа Тунгалаг Дархан-уул Сувилагч
1190 Батцэнгэл Болор-Эрдэнэ Орхон Сувилагч
1191 Рэгзэдмаа Энхтүвшин Улаанбаатар Сэтгэцийн эмч
1192 Энхбат Мөнхцэцэг Сэлэнгэ УАУ эмч
1193 Доржпалам Гантуяа Сүхбаатар УАУ эмч
1194 Гэрэлжаргал Бямбасүрэн Орхон УАУ эмч
1195 Содном Пүрэвжаргал Улаанбаатар УАУ эмч
1196 Отгон Оюунханд Улаанбаатар УАУ эмч
1197 Өлзийбат Азжаргал Улаанбаатар УАУ эмч
1198 Алтангэрэл Мөнхцэцэг Хэнтий УАУ эмч
1199 Давааням Бямбаа Улаанбаатар УАУ эмч
1200 Ганбаатар Батцэцэг Улаанбаатар УАУ эмч
1201 Гантөмөр Одгэрэл Улаанбаатар УАУ эмч
1202 Дорждэрэм Ууганаа Улаанбаатар УАУ эмч
1203 Баатар Ууганбаяр Улаанбаатар УАУ эмч
1204 Лхагвасүрэн Пүрэвдагва Улаанбаатар УАУ эмч
1205 Мянганбаяр Сумъяадалай Улаанбаатар УАУ эмч
1206 Ганболд Тунгалаг Увс УАУ эмч
1207 Чойсүрэндагва Мөнхжав Хэнтий УАУ эмч
1208 Амгалан Чойжилсүрэн Улаанбаатар УАУ эмч
1209 Цэнд-аюуш Бямбадорж Улаанбаатар УАУ эмч
1210 Доржсүрэн Хандармаа Хөвсгөл УАУ эмч
1211 Bat-Erdene Nyamdavaa Улаанбаатар УАУ эмч
1212 Энхбаатар Оюу-Эрдэнэ Улаанбаатар УАУ эмч
1213 Даваа Отгонбаатар Улаанбаатар УАУ эмч
1214 энхболд отгончимэг Улаанбаатар УАУ эмч
1215 санги эрдэнэцэцэг Улаанбаатар УАУ эмч
1216 Мөнхчуллуун Соёлмаа Улаанбаатар УАУ эмч
1217 Алтанхуяг Даариймаа Улаанбаатар УАУ эмч
1218 Дамбий Бадамханд Булган УАУ эмч
1219 Энхбаяр Уугантуяа Хэнтий УАУ эмч
1220 Чимэдсамбуу Отгонгэрэл Улаанбаатар УАУ эмч
1221 Хабыл Мерейгүл Ховд УАУ эмч
1222 Цогтбазар Баяртүшиг Улаанбаатар УАУ эмч
1223 шагдар Отгонжаргал Улаанбаатар УАУ эмч
1224 Бямбажав Рэнсмаа Орхон Уламжлалт эмчилгээний бага эмч
1225 Больбат Батцэцэг Орхон Уламжлалт эмчилгээний бага эмч
1226 Намхайдорж Энхцог Хөвсгөл Уламжлалт эмчилгээний бага эмч
1227 Өвгөнцагаан Бадамхатан Хэнтий Уламжлалт эмчилгээний бага эмч
1228 Ганболд Одонтуул Улаанбаатар Уламжлалт эмчилгээний сувилагч
1229 Гансүх Бүжидмаа Дархан-уул Уламжлалт эмчилгээний сувилагч
1230 Пүрэв Батчулуун Улаанбаатар Хавдар судлалын эмч
1231 Наранбаатар Нармандах Улаанбаатар Хавдар судлалын эмч
1232 Отгонбилэг Гантулга Орхон Хавдар судлалын эмч
1233 Галбадрах Лхамаалхагвий Баянхонгор Халдвартын эмч
1234 Бэгзсүрэн Нандинцэцэг Дорноговь Халдвартын эмч
1235 Жамъянсүрэн Жаргалтуяа Хэнтий Шүүхийн анагаах ухаан
1236 Баянжаргал Мөнхоюун Улаанбаатар Шүүхийн анагаах ухаан
1237 Энхсайхан Анхбаяр Дорноговь Шүүхийн анагаах ухаан
1238 Лхагва Бямбатуяа Төв Шүүхийн анагаах ухаан
1239 Жамбажамц Цэнд-Аюуш Говь-Алтай Эм зүйч
1240 Ойдовсүрэн Отгонтогоо Дархан-уул Эм зүйч
1241 Дашдаваа Дэлгэрмаа Булган Эм зүйч
1242 Нямхүү Нандицэцэг Улаанбаатар Эм зүйч
1243 Батхүлэг Анхцэцэг Улаанбаатар Эм зүйч
1244 Батнасан Энхзул Улаанбаатар Эм зүйч
1245 Цэцэгсүрэн Цэрэнжаргал Улаанбаатар Эм зүйч
1246 Даваасамбуу Учралсайхан Улаанбаатар Эм зүйч
1247 Халтар Энхсаран Улаанбаатар Эм зүйч
1248 Даваажамц Бадмаа Сэлэнгэ Эм зүйч
1249 Цэндээхүү Алтанзул Улаанбаатар Эм зүйч
1250 Чулуун Одгэрэл Улаанбаатар Эм зүйч
1251 Чинбат Мэндбаяр Улаанбаатар Эм зүйч
1252 БИЛЭГСАЙХАН БАТЦЭЦЭГ Улаанбаатар Эм зүйч
1253 Сүхбаатар Болормаа Улаанбаатар Эм зүйч
1254 Дондог Даримаа Улаанбаатар Эм зүйч
1255 Ганболд Мөнхбат Улаанбаатар Эм зүйч
1256 Буяндэлгэр Мөнхнаран Улаанбаатар Эм зүйч
1257 Нямсамбуу Ганцацрал Ховд Эм зүйч
1258 Энхтөр Уянга Улаанбаатар Эм зүйч
1259 Өлзийбаяр Баасансүрэн Булган Эм зүйч
1260 Жаргалсайхан Хонгорзул Улаанбаатар Эм найруулагч
1261 Аюулгүй Мэдэг Улаанбаатар Эм найруулагч
1262 сайжрах цэгмид Улаанбаатар Эм найруулагч
1263 Банзрагч Энхцэцэг Улаанбаатар Эм найруулагч
1264 дамдинсүрэн Түвшинжаргал Улаанбаатар Эм найруулагч
1265 Болдбаатар Бямбабаяр Улаанбаатар Эм найруулагч
1266 Даваадорж Пүрэвсүрэн Улаанбаатар Эм найруулагч
1267 Гончигсүрэн Амгалан Улаанбаатар Эм найруулагч
1268 Цагаанчулуун Ариунцацрал Улаанбаатар Эм найруулагч
1269 Бат-Эрдэнэ Удвал Булган Эм найруулагч
1270 Цэвээн батдулам Увс Эм найруулагч
1271 Бурхасын Жария Баян-Өлгий Эм найруулагч
1272 Уранбаатар Сарантуяа Улаанбаатар Эм найруулагч
1273 Ховлан Хуат Баян-Өлгий Эм найруулагч
1274 Раднаасүрэн Мөнхтогтох Улаанбаатар Эм найруулагч
1275 Цогтгэрэл Энхсайхан Сүхбаатар Эм найруулагч
1276 Батмөнх Адъяасүрэн Улаанбаатар Эм найруулагч
1277 Батхуяг Цэрэнчимэд Дорнод Эм найруулагч
1278 Мондоо Төмөрбаатар Орхон Эм найруулагч
1279 Мягмар Сарнайцэцэг Улаанбаатар Эм найруулагч
1280 Рэнцэннацаг Сайнбуян Улаанбаатар Эм найруулагч
1281 Жанчив Алтаншагай Дорноговь Эм найруулагч
1282 Датей Жардемгүл Баян-Өлгий Эм найруулагч
1283 эрдэнэ сүх дөлгөөн Дорноговь Эм найруулагч
1284 Батаа Ууганцэцэг Улаанбаатар Эм найруулагч
1285 Сорхирон Энхжаргал Улаанбаатар Эм найруулагч
1286 Насантогтох Булагмаа Хөвсгөл Эм найруулагч
1287 Ганбаатар Батцэцэг Улаанбаатар Эм найруулагч
1288 Хуатбек Роза Баян-Өлгий Эм найруулагч
1289 Tumurkhuyag Geserbaatar Улаанбаатар Эм найруулагч
1290 Давааням Отгонсайхан Улаанбаатар Эм найруулагч
1291 Ууганбаяр Ариунцацрал Улаанбаатар Эм найруулагч
1292 Сосорбарам Сарантуяа УБ Эм найруулагч
1293 Хашхүү Минсэл-Орлом Улаанбаатар Эх баригч
1294 Батзориг Золжаргал Улаанбаатар Эх баригч
1295 Равжих Сэмжид Улаанбаатар Эх баригч
1296 Мөнхжаргал Нандин-Эрдэнэ Орхон Эх баригч
1297 Эрдэнэбат Эрдэнэзул Улаанбаатар Эх баригч
1298 Цэрэндорж Өлзиймаа Төв Эх баригч
1299 Баатар Одбиш Улаанбаатар Эх баригч
1300 Цэвээнрэгзэн Содбаяр Дорноговь Эх баригч
1301 Баатар Амараа Төв Эх баригч
1302 Молотов Гэрэлтуяа Архангай Эх баригч
1303 Гаасүрэн Сүнжээ Улаанбаатар Эх баригч
1304 Цагаан Энхцэцэг Сүхбаатар Эх баригч
1305 Батдорж Дэмидрэнчин Өвөрхангай Эх баригч
1306 лянх ганхуяг Завхан Эх баригч
1307 Хөхөлдэй Отгонцэцэг Сэлэнгэ Эх баригч
1308 Наранбаатар Эрдэнэчимэг Дорноговь Эх баригч
1309 Дашням Пүрэвмаа Улаанбаатар Эх барих эмэгтэйчүүдийн эмч
1310 Бальдар Нансалмаа Ховд Эх барих эмэгтэйчүүдийн эмч
1311 Сүхбаатар Алтанчимэг Дорноговь Эх барих эмэгтэйчүүдийн эмч
1312 УРТНАСАН БОЛДМАА Дорноговь Эх барих эмэгтэйчүүдийн эмч





1313 Найдан Алтанцэцэг Говь-Алтай Бага эмч
1314 Норов Буянхүү Дархан-уул Бага эмч
1315 Зэдрагчаа Баянбат Говь-Алтай Бага эмч
1316 Отгонбаяр Ууганцэцэг Дорноговь Бага эмч
1317 Өлзийбат Бүтэнзол Хөвсгөл Бага эмч
1318 Жухай Тилеген Баян-Өлгий Бага эмч
1319 Авирмэд Батсүрэн Хөвсгөл Бага эмч
1320 ЛХАГВА-ОЧИР ГАНТУЛГА Хөвсгөл Бага эмч
1321 Цэрэндэндэв ЛУВСАНДОРЖ Сэлэнгэ Бага эмч
1322 Балгансүрэн Алимаа Орхон Дотрын эмч
1323 Хадбаатар Ариунаа Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1324 Болдбаатар Болор Орхон Ерөнхий эмч
1325 Баянжаргал Батхүү Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1326 Цолмон Энхзул Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1327 Чоймаа Долгорсүрэн УБ Ерөнхий эмч
1328 ГАНЗОРИГ АМАРЖАРГАЛ УБ Ерөнхий эмч
1329 Чойжилжав Батбаяр УБ Ерөнхий эмч
1330 БААСАН ЭНХТАЙВАН УБ Ерөнхий эмч
1331 ГЭРЭЛБААТАР ЛХАГВАСҮРЭН УБ Ерөнхий эмч
1332 Төрбаатар мөнх-оргил УБ Ерөнхий эмч
1333 БАТТОГТОХ НЯМЦЭЦЭГ Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1334 Лувсансамбуу Төмөрбаатар Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1335 БАТДЭЛГЭР БАТБАЯР Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1336 МАДЬ ЕЛИК, Уб Ерөнхий эмч 
1337 Оргил Энхмаа Улаанбаатар Мэдээгүйжүүлэлт эрчимт эмчилгээний эмч
1338 Гарьдмаа Ариунаа Улаанбаатар Насс
1339 Даваажав Болор Улаанбаатар Насс
1340 Даваажав Болдбаатар Улаанбаатар Насс
1341 Мягмарцэрэнгийн Булган УБ Насс
1342 ЭНХТАЙВАН АНХЦЭЦЭГ УБ Насс
1343 Дүүдээ Оюунтунгалаг Улаанбаатар Сувилагч
1344 Баярсайхан Отгонжаргал Улаанбаатар Сувилагч
1345 Хүрлээ Дэлгэрмаа Улаанбаатар Сувилагч
1346 Erdenebaatar Saranchimeg Улаанбаатар Сувилагч
1347 БАЯСГАЛАН ОДМАА Архангай Сувилагч
1348 Бямбацогт Сумъяа Улаанбаатар Сувилагч
1349 Сайлаухан маржан Баян-Өлгий Сувилагч
1350 Дагвадорж Эрдэнэчимэг Улаанбаатар Сувилагч
1351 Сайран Саттигүл Баян-Өлгий Сувилагч
1352 Мягмар Цэрэнтогтох Улаанбаатар Сувилагч
1353 Гонгор Мөнхсолонго Улаанбаатар Сувилагч
1354 Нурсалхан Гүлдария Хэнтий Сувилагч
1355 Чагдагсүрэн Ганцэцэг Дорнод Сувилагч
1356 Мөнхбаяр Сэр-Оддамба Улаанбаатар Сувилагч
1357 Сарай Сайлегул Баян-Өлгий Сувилагч
1358 Мөнхбаатар Нямцэцэг Улаанбаатар Сувилагч
1359 Дэмбэрэл Бат-Өлзий Булган Сувилагч
1360 Намзай Оюунцэцэг Төв Сувилагч
1361 Рагчаабазар Анхцэцэг УБ Сувилагч
1362 НАМЖИЛЖАВЫН ГОНЧИГСҮМ Говь-алтай Сувилагч
1363 Адьяа Цэнд-Аюуш Говь-алтай Сувилагч
1364 БААТАРСҮХ ТҮВШИНСАЙХАН УБ Сувилагч 
1365 Оросоо Идэрзаяа Улаанбаатар УАУ эмч
1366 Энх-Амгалан Энхмягмар Улаанбаатар УАУ эмч
1367 Мауитхан Айбек Баян-Өлгий УАУ эмч
1368 Батсуурь Уртнасан Дорноговь Уламжлалт эмчилгээний сувилагч
1369 Гансүх ГАНЖАРГАЛ УБ Уламжлалтын бага эмч
1370 Вандандорж Наранцэцэг УБ Халдвартын эмч
1371 Чимэдрэгзэн Нямжав Улаанбаатар Эм зүйч
1372 Бурдуковская Лариса Семёновна Улаанбаатар Эм зүйч
1373 Батчулуун Отгонтуул Улаанбаатар Эм зүйч
1374 Ганбаатар Алтаншагай Улаанбаатар Эм зүйч
1375 Батдэлгэр Ганбат Дархан-уул Эм зүйч
1376 Лхагвасүрэн Цогзолмаа Улаанбаатар Эм зүйч
1377 Булган Батгэрэл Улаанбаатар Эм зүйч
1378 Хонгор Туул Булган Эм зүйч
1379 батсүх зожаргал УБ Эм зүйч
1380 Бат-Очир Баярсайхан УБ Эм зүйч
1381 Лувсанжанцан Баасанбат Дархан-уул Эм найруулагч
1382 Өлзийсайхан Отгонзул Сүхбаатар Эм найруулагч
1383 Наранбулаг Буяннэмэх Улаанбаатар Эм найруулагч
1384 Дамдин Хөгжилсайхан Улаанбаатар Эм найруулагч
1385 гүр Гантулга Улаанбаатар Эм найруулагч
1386 Халел Хурманай Баян-Өлгий Эм найруулагч
1387 Цэдэнсодном Уранчимэг Улаанбаатар Эм найруулагч
1388 Сэрээтэр Баатар Улаанбаатар Эм найруулагч
1389 БАЯРАА ДЭЛГЭРМАА УБ Эм найруулагч
1390 Лхагвасүрэн Энхмандах Булган Эм найруулагч
1391 Сэрээтэр Оюун-Эрдэнэ УБ Эмнэлзүйн эмгэг судлал /лаб/
1392 Давгадаш Буянхишиг Говь-Алтай Эх баригч
1393 Жамъяанпэрэнлэй Энхсайхан Төв Эх баригч
1394 Ухна Эрдэнэхүү Дорноговь Эх баригч
1395 Бямбадорж Батзаяа Төв Эх баригч
1396 Төмөр Баатарцогт Улаанбаатар Эх барих эмэгтэйчүүдийн эмч
1397 Батсүх Батням Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1398 Бор Амартөвшин Улаанбаатар Эм зүйч
1399 Түмэнжаргал Болортуяа Улаанбаатар Уламжлалт эмчилгээний сувилагч
1400 Норжин Энхтуяа Сэлэнгэ Сувилагч
1401 Вира Ганчимэг Сэлэнгэ Сувилагч
1402 Зориг Түвшинзул Улаанбаатар Сувилагч
1403 Лхангаажав Рийзэн Увс Бага эмч
1404 Жардембек Назым Баян-Өлгий Ерөнхий эмч
1405 БАТНАСТ ДОЛЖИНСҮРЭН Хэнтий Эм зүйч
1406 Мэдрээ Мөнхзаяа Улаанбаатар Уламжлалт эмчилгээний сувилагч
1407 Шаравсамбуу Алтанцэцэг Завхан Сувилагч
1408 Чойжилсүрэн Азжаргал Хэнтий Ерөнхий эмч
1409 Төмөрчөдөр Чимгээ Өвөрхангай Бага эмч
1410 Лхагвасүрэн Мөнхтулга Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1411 Пүрэвдорж Энхнаран Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1412 Баярсайхан Ариунжаргал Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1413 Амраа Энхцэцэг Улаанбаатар Ерөнхий эмч
1414 Пүрэвээ Бямбасүрэн Булган Сувилагч
1415 Доржпалам Сувд АР Сэргээн засахын их эмч 
1416 Нямсамбуу Наранбаатар Орхон Эм найруулагч


Шалгалт өгөх код/төгсөгчид

Нэвтрэх
 нэр
Овог Нэр Аймаг Суралцах мэргэшлийн чиглэл
2001 Очирсүрэн удвал Булган Бага эмч
2002 Нэргүй Отгонбаяр Сэлэнгэ Бага эмч
2003 Тэгшээ Сумъяа Улаанбаатар Ерөнхий мэргэжлийн их эмч
2004 Отгонбаяр очтөгс Дархан-уул Ерөнхий мэргэжлийн их эмч
2005 Раднаа Золзаяа Дорнод Ерөнхий мэргэжлийн их эмч
2006 Эрхэмбаяр Буянжаргал Улаанбаатар Ерөнхий мэргэжлийн их эмч
2007 Хурманхан Динар Баян-Өлгий Ерөнхий мэргэжлийн их эмч
2008 Мөнгөнцэцэг Чанцал Улаанбаатар Ерөнхий мэргэжлийн их эмч
2009 Отгонбаяр Ангирагмаа Дорноговь Ерөнхий мэргэжлийн их эмч
2010 Мөнхтөмөр Одончимэг Хэнтий Ерөнхий мэргэжлийн их эмч
2011 Бадрах Мягмарцэрэн Говь-Алтай Ерөнхий мэргэжлийн их эмч
2012 Ганбат Намжилдулам Булган Ерөнхий мэргэжлийн их эмч
2013 Эрдэнэбаатар Оюундалай Орхон Ерөнхий мэргэжлийн их эмч
2014 Баасандорж Ганзул Улаанбаатар Ерөнхий мэргэжлийн их эмч
2015 Хуандых Айгерим Ховд Ерөнхий мэргэжлийн их эмч
2016 Равдансамбуу Равдандорж Улаанбаатар Ерөнхий мэргэжлийн их эмч
2017 Бейбитхан Дауренай Улаанбаатар Ерөнхий мэргэжлийн их эмч
2018 Батсүрэн Бат-Өнөр Улаанбаатар Ерөнхий мэргэжлийн их эмч
2019 Ганхүү Ариунтуяа Улаанбаатар Ерөнхий мэргэжлийн их эмч
2020 Тунгалаг Солонго Улаанбаатар Нүүр ам судлалын их эмч
2021 Долгорсүрэн Хулан Улаанбаатар Нүүр ам судлалын их эмч
2022 Цогтоо Батчимэг Улаанбаатар Нүүр ам судлалын их эмч
2023 Пүрэвбат Мягмарханд Улаанбаатар Нүүр ам судлалын их эмч
2024 Уянга Ариунзаяа Улаанбаатар Сувилагч
2025 Батсайхан Ихэрцэцэг Улаанбаатар Сувилагч
2026 Даваахүү Гүндэгмаа Сэлэнгэ Сувилагч
2027 Оюун-Эрдэнэ Баярхүү Баянхонгор Сувилагч
2028 Цэнджаргал Санчир-Эрдэнэ Сэлэнгэ Сувилагч
2029 Бямбасайхан Баярцэцэг Улаанбаатар Сувилагч
2030 Батмөнх Нямдаваа Улаанбаатар Сувилагч
2031 Эрдэнэзул Номин-Эрдэнэ Улаанбаатар Сувилагч
2032 Сүхбат Лхагважаргал Улаанбаатар Сувилагч
2033 Дагвасүрэн Минжмаа Улаанбаатар Сувилагч
2034 Одгэрэл Оюунтогтох Ховд Сувилагч
2035 Баасанхүү Цэндсүрэн Улаанбаатар Сувилагч
2036 Цогзол Гэрэлсайхан Улаанбаатар Сувилагч
2037 Маамуу Болортуяа Увс Сувилагч
2038 Мягмардорж Өлзий-Аюуш Дархан-уул Сувилагч
2039 Буяндэлгэр Ариунжаргал Улаанбаатар Сувилагч
2040 Цэцэгсүрэн Нямсүрэн Говь-Алтай Сувилагч
2041 Цогнэмэх Отгонбаяр Өмнөговь Уламжлалт анагаахын их эмч
2042 Эрдэнэчимэг Чогдарсүрэн Улаанбаатар Уламжлалт анагаахын их эмч
2043 Бадамсүрэн Цэрэнбат Улаанбаатар Уламжлалт анагаахын их эмч
2044 Ганболд Билгүүн Улаанбаатар Уламжлалт анагаахын их эмч
2045 Батчулуун Баясгалан Улаанбаатар Уламжлалт анагаахын их эмч
2046 Батхуяг Бямбажав Ховд Хөдөлгөөн засалч
2047 Цэрэндорж Баясах Улаанбаатар Хөдөлгөөн засалч
2048 Баатар Бүжинлхам Улаанбаатар Хөдөлгөөн засалч
2049 Ванчинсүрэн Баасандорж Улаанбаатар Эм зүйч
2050 Болдбаатар Намуун Улаанбаатар Эм зүйч
2051 Батсүх Отгонтуяа Улаанбаатар Эм зүйч
2052 Булган Ганчимэг Булган Эм зүйч
2053 баярхүү мөнхболор Улаанбаатар Эм зүйч
2054 Пүрвээ Энхмөнх Төв Эм найруулагч
2055 Ганбат Дэлхийцэцэг Улаанбаатар Эм найруулагч
2056 Гэндэн Батчимэг Улаанбаатар Эм найруулагч
2057 Үржинтогтох Дэлгэрцэцэг Улаанбаатар Эм найруулагч
2058 Доржпалам Цэцэгсүрэн Булган Эх баригч
2059 Энхмөнх Оюунгэрэл Улаанбаатар Эх баригч
2060 Ганбат Нямаасүрэн Улаанбаатар Уламжлалт анагаахын их эмч





2061 Баярсайхан Баярсүх Улаанбаатар Ерөнхий эмч
2062 Эрдэнэбат Ирмүүнзаяа УБ Ерөнхий эмч 
2063 БАТТӨГС МӨНХЗАЯА УБ Сувилагч
2064 Лавжаргал Энхтунгалаг УБ Эм найруулагч
2065 Баянсан ОЮУНЭРДЭНЭ БХ Эм найруулагч
2066 Ганбаатар Гантуяа Улаанбаатар Хөдөлгөөн засалч
2067 Цогтбилэг Хонгорзул Улаанбаатар Ерөнхий мэргэжлийн их эмч
2068 Болдбаатар Золжаргал Улаанбаатар Ерөнхий мэргэжлийн их эмч
2069 Мөнхбат Золжаргал Улаанбаатар Ерөнхий мэргэжлийн их эмч



” ҮЙЛЧЛҮҮЛЭГЧИЙН АЮУЛГҮЙ БАЙДЛЫН ДЭЛХИЙН ӨДӨР-2021”
Шалгалтын сорилд хариулах заавар
Цахим сургалтад хэрхэн бүртгүүлэх вэ?
"ЕРӨНХИЙ МЭРГЭШИЛ СУДЛАЛ" ҮНДСЭН МЭРГЭШЛИЙН СУРГАЛТ
Бүртгүүлэх заавар